Zachować twierdze niezdobytą | Zapowiedź spotkania

W sobotnie popołudnie czeka nas kolejny, domowy pojedynek. Przy Mickiewicza 13 w tym sezonie nie przegraliśmy. Czy uda się zdobyć kolejne punkty w spotkaniu z MKS Władysławowo?

Nasz rywal po 6. spotkaniach trwającego sezonu zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Mimo iż początek mieli obiecujący – na inaugurację sezonu wygrali 2:1 z Pogonią Lębork, tak później niestety tych punktów nie udało się wywalczyć w kolejnych spotkaniach. Trudne do przetrawienia były porażki w ostatnich dwóch spotkaniach, kiedy to w 5. kolejce przegrali z Gromem Nowy Staw aż 5:0, by w następnej kolejce ulec rezerwą gdańskiej Lechii 1:6. Zespół z Władysławowa przyjeżdza zatem na Mickiewicza 13 jako teorytyczny dostarczyciel punktów, jednak pamiętajmy, że to piłka nożna. Nie takie scenariusze pisały się na naszych oczach, a więc i tego spotkania muszą się podopieczni Karola Szymleka przestrzegać.

Do tego meczu jednak mogło nie dojść. W poprzednim sezonie goście jutrzejszego spotkania zajęli 17 miejsce w tabeli, które wówczas oznaczało spadek. Przed tym uratowała ich Wda Lipusz, przez rezygnację z gry na tym poziomie przez problemy finansowe.

“Czarne Wilki”, w porównaniu zespołu z Władysławowa, jest w gazie! Ostatnie 3 spotkania zakończone zwycięstwem zespołu Karola Szymleka na pewno napawają optymizmem. Cieszyć mogą szczególnie ostatnie 2 spotkania. Spotkanie pucharowe z Czarnymi było pierwszym wygranym, wyjazdowym spotkaniem od 9 meczów, natomiast niedzielny pojedynek z Aniołami zakończył niechlujną passe 8 ligowych spotkań bez kompletów punktów przywiezionych z “delegacji”. Po poprzednim sezonie, kiedy smak zwycięstwa był rzadkością cieszą w dobre wyniki. Zwłaszcza, że sprawdzają się słowa tak często wypowiadane przez zawodników przy podpisywaniu kontraktów. “Pokażemy, że chłopaki z Bytowa również potrafią grać w piłkę”. Słowa okazały się prorocze i mamy nadzieję, że sprawdzać się będą w dalszej części sezonu. A przede wszystkim w jutrzejszym spotkaniu.

MKS Bytovia Bytów vs MKS Władysławowo | 18.09.21, godzina 16:00 | Bytów, ulica Mickiewicza 13

 343 total views,  4 views today