Z Wdą i Przodkowem na głównym boisku

“Czarne Wilki” w pierwszym sparingu trwających przygotowań nie zagrają z Kaszubią Kościerzyna. W zamian, w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00, bytowiacy zmierzą się z beniaminkiem gdańskiej ligi okręgowej – Wdą Lipusz. Zarówno ten mecz, jak i środowy z Przodkowem rozegrane zostaną na głównym boisku bytowskiego stadionu.

Planowany na piątek, 15. lipca, sparing z Kaszubią nie odbędzie się z powodu ostatnich problemów klub z Kościerzyny. Klub nie wystąpi w zbliżających się rozgrywkach IV ligi pomorskiej z powodów finansowych i wystąpi w rozgrywkach A-klasowych.

Zamiast piątkowego sparingu odbędzie się niedzielny. Szybkie działania sztabu bytowskiego zespoły pozwoli na tylko lekką zmianę w planie przygotowań i zmianę sparingpartnera na Wdę Lipusz. Nasz pierwszy sparingpartner w nowym sezonie będzie beniaminkiem gdańskiej ligi okręgowej. Jeszcze nie tak dawno zespół rozgrywał swoje spotkania również w IV lidze, kiedy w ich szeregach grali nasi zawodnicy – Bartek Ryngwelski, Samuel Wirkus, Michał Wdowiak oraz Krzysztof Zblewski. Niestety przez problemy finansowe klub musiał zdecydować się również na spadek do rozgrywek A-klasowych, z których udało im się awansować w minionych rozgrywkach ligowych.

W najbliższą środę zagramy natomiast kolejny sparing. Tym razem już według wcześniejszych zapowiedzi zagramy z GKS Przodkowo. Start spotkania zaplanowany jest na godzinę 18:30.