Z Kowalami przy Mickiewicza 13

Po ligowej przerwie w poprzednim tygodniu wracamy do gry i to przy własnej publiczności! Już jutro GKS Kowale zawita przy Mickiewicza 13 i powalczy o ligowe punkty z “Czarnymi Wilkami” Karola Szymleka.

GKS Kowale w rozgrywkach czwartej ligi uczestniczy od 3 lat. W sezonie 2017/2018 awansował z gdańskiej ligi okręgowej wyprzedzając również teraźniejszych ligowych rywali, Czarnych Pruszcz Gdański. Jako beniaminek mierzył się wówczas z naszym zespołem na początku ligowych rozgrywek pokonując młodych graczy rezerw aż 5:0, by na wiosnę zremisować spotkanie 3:3. W poprzednim sezonie zawodnicy z Kowal zajęli ostatnie miejsce w grupie mistrzowskiej, z 33 punktami na swoim punkcie.

Nasz rywal po 4. ligowych kolejkach zebrał już 5 oczek do swojego dorobku. Początek mieli bardzo imponujący, gdyż w Kościerzynie pokonali, ostrzącą zęby na awans, Kaszubie aż 5:0. Było to na ten moment ich jedyne zwycięstwo. W dwóch kolejnych spotkaniach zdobyli po punkcie z Czarnymi Pruszcz Gdański (remis 3:3) oraz z Gromem Nowy Staw (remis 2:2). W ostatniej kolejce całą pulę z Kowal wywieźli młodzi zawodnicy rezerw Lechii Gdańsk.

Jeśli chodzi o zespół czarno-biało-czerwonych w trwającej kampanii ligowej mają za sobą już kolejkę pauzy, a co za tym idzie – jedno spotkanie mniej. W ramach wykorzystania weekendu przerwy od ligi, który miał miejsce tydzień temu, rozegrali spotkanie towarzyskie z drużyną Oldboyów. Mecz był rozegrany w ramach I Memoriału Przemysława Gawina. Oczywiście młody zespół wygrał 5:3, jednak nie wynik był ważny w tym starciu. Ważny był on w 3 poprzednie weekendy, kiedy rozegrane zostały pierwsze kolejki czwartoligowych rozgrywek. W ramach nich tylko z Gromem Nowy Staw udało się zebrać punkty, a dokładniej pełną pulę. Wówczas wygrana 1:0 po pięknej bramce Vovy Kaydrovycha była pięknym otwarciem sezonu przy Mickiewicza 13. Gorzej było jednak z wyjazdami, ponieważ oba zakończyły się porażkami.

Na ten moment bytowska twierdza przy Mickiewicza 13 nie została zdobyta. W sobotnie popołudnie próbę jej podbicia podejmie GKS Kowale. Kto wyjdzie z tej rywalizacji zwycięsko? Przekonamy się już jutro. Dowiedźcie się tego prosto z trybun. Bilety nadal w sprzedaży na stronie bilety.bytoviabytow.pl.

MKS Bytovia Bytów vs GKS Kowale | 4.09., sobota, godz. 16:00 | ul. Mickiewicza 13, Bytów