Z Kaszubią w derbach | Zapowiedź spotkania

Przyszedł czas na zakończenie rundy zasadniczej! W ostatniej kolejce przed podziałem w Bytowie dojdzie do jednego z hitów tego weekendu. “Czarne Wilki” podejmą u siebie w derbowym spotkaniu Kaszubię Kościerzyna. 

Jeszcze nie tak dawno cała Polska emocjonowała się znakomitym finałem baraży i awansem Polski do mundialu. Bytowiacy mają w tym tygodniu pakiet dodatkowych emocji, gdyż w sobotni wieczór przy Mickiewicza 13 będzie ponownie emocjonująco. Do Bytowa zawita Kaszubia Kościerzyna, która przyjedzie powalczyć z “Czarnymi Wilkami” o 3 punkty.

Zespół “Niedźwiadków” po 20. kolejkach plasuje się na 9. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 30. punktów. Wynik ten pozwolił im już przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej zapewnić sobie miejsce w grupie mistrzowskiej, podobnie jak Bytovia. Podopieczni Karola Szymleka wywalczyli sobie czołową dziesiątkę mając na swoim koncie jeden punkt więcej, będąc tuż nad Kaszubią. Oczko różnicy pomiędzy obiema ekipami sprawia, że spotkanie derbowe będzie miało dodatkowy smaczek.

Sobotnie spotkanie będzie sentymentalnym powrotem dla jednego z graczy bordowo-białych. Mowa o Łukaszu Wróblu, który pełni w zespole naszego rywala wyjątkową funkcje grającego… prezesa. W Bytovii występował w latach 2011-2019 po czym w profesjonalnej piłce zawiesił buty na kołku. Jeśli chodzi natomiast o nasz zespół w kadrze “Czarnych Wilków” odnaleźć możemy gracza, który jeszcze nie tak dawno rozgrywał spotkania przy ulicy Kamiennej 7 w Kościerzynie. Rundę wiosenną sezonu 2020/2022 na wypożyczeniu w Kaszubii spędził bowiem nasz skrzydłowy, Patryk Wolski. W tym spotkaniu jednak nie będzie miejsca na sentymenty – zapowiada się walką o każdy centymetr boiska.

Patrząc na ostatnie spotkanie w lepszej formie wydają się być bytowianie. W ostatnich dwóch pojedynkach udało im się bowiem zdobyć komplet punktów, wygrywając kolejno z Pogonią Lębork oraz Orkanem Rumia. Kaszubia natomiast w ostatnich dwóch spotkaniach musiała uznać wyższość rywali. Faktem jest jednak, że były to zespoły z pierwszej “szóstki” ligowej stawki, czyli Grom Nowy Staw oraz Lechia II Gdańsk. Patrząc na bilans bramkowy zespół Kaszubii zarówno strzela więcej, jak i traci więcej bramek. Jak zmieni się ten bilans dla obu ekip w sobotę po 20:00? Tego przekonamy się już jutro.

Spotkanie pomiędzy Bytovią Bytów, a Kaszubią Kościerzyna odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia, na stadionie miejskim w Bytowie. Pierwszy gwizdek arbitra głównego, Sebastiana Wasiuka, zabrzmi o godzinie 18:00. Bilety na to spotkanie są nadal dostępne na stronie bilety.bytoviabytow.pl.