Wilki zmierzą się z Lwami | Zapowiedź

Po ostatnim zwycięstwie na własnym stadionie czas na spotkanie wyjazdowe. “Czarne Wilki” zmierzą się już jutro z rezerwami gdańskiej Lechii. Początek spotkania o godzinie 11:00.

Rezerwy gdańskiej Lechii mają za sobą jedno ligowe spotkanie w tym sezonie. W drugiej kolejce odbyli oni pauzę spowodowaną nieparzystą liczbą drużyn w lidze – “Czarne Wilki” przerwa ta czeka za tydzień, podczas czwartej kolejki. Na ten moment gdańskie lwy nie zdobyły ani jednego punktu. Na inauguracje ligowych zmagań przegrali oni z Gromem Nowy Staw 2:3.

Bytovia natomiast ma już swoje pierwsze punkty na swoim koncie. W ostatnim spotkaniu wygrała ona z Gromem Nowy Staw 1:0 po przepięknej bramce z wolnego Vovy Kaydrovycha. Wygrana wlała wiele radości w serca bytowskich kibiców, jak i wiele pewności we własne umiejętności zawodników przebudowanej Bytovii. Była ona bardzo potrzebna zwłaszcza po rundzie wiosennej minionego sezonu w której smaku zwycięstwa “Czarne Wilki” posmakowały jedynie 3 razy na 19 spotkań. Wielu z nas mogło na pewno odetchnąć z ulgą i ponownie cieszyć się dobrą grą swojej drużyny.

Obie ekipy mierzyły się już w historii ze sobą w ligowych rozgrywkach. W sezonie 2010/2011 rywalizowaliśmy w rozgrywkach 3. ligi dwa razy i w obu przypadkach zwycięsko wychodziła Bytovia. Ostatni mecz odbył się 14 maja 2011 roku. Wówczas przy Mickiewicza 13 pokonaliśmy “Gdańskie Lwy” 1:0 po bramce Wojciecha Pięty.

Jeżeli zajrzymy w statystyki podopieczni Karola Szymleka mają jutro o co walczyć. Jutrzejsza wygrana mogła by przerwać passe 9 spotkań wyjazdowych bez zwycięstwa. Mogła by, jednak nie dzielmy jeszcze skóry na niedźwiedziu. Pamiętajmy, że na przeciwko stanie drugi zespół ekstraklasowej drużyny. Młode, ambitne, gdańskie Lwy na boisko wejdą nastawione na walkę o 3 punkty – pierwsze w trwającej kampanii ligowej. Możemy być pewni, że czeka nas bardzo ciekawe spotkanie. A kto z niego wyjdzie zwycięsko? Tego dowiemy się po godzinie 12:45. My na pewno mocno wierzymy w zespół czarno-biało-czerwonych, który już pokazał, że potrafi wygrywać i walczyć do ostatnich minut.

LECHIA II GDAŃSK vs BYTOVIA BYTÓW | 21 sierpnia, sobota | godzina 11:00 | Sopot, Jana z Kolna 18