Wczoraj sparing, jutro sparing

Nie zwalniamy tempa. Wczoraj graliśmy sparing z Beitarem Jerozolima, a już jutro zmierzymy się w Bytowie z Radunią Stężyca. Początek meczu o godz. 17:00.

Radunia to zespół, który w poprzednim sezonie walczył niemal do końca o awans do II ligi. Ostatecznie jednak zespół ze Stężycy wyprzedziły KKS 1925 Kalisz oraz Lech II Poznań. Ten ostatni klub awansował do II ligi i w nadchodzącym sezonie będzie mierzył się z naszym zespołem. Radunia natomiast skończyła rozgrywki na 3. miejscu z dorobkiem 69 punktów. Na taki wynik złożyło się 21 zwycięstw, 6 remisów i 7 porażek.

Wiosną poprzedniego sezonu wypożyczony z Bytovii do Raduni był Aleks Hendryk, który zagrał w 7 meczach tego zespołu w III lidze. Oprócz niego w Stężycy od dwóch sezonów występuje Artur Formela, który w latach 2015-2016 reprezentował czarno-biało-czerwone barwy. Latem tego roku naszego jutrzejszego rywala dołączyli natomiast Wojciech Wilczyński i Filip Burkhardt.

Bytovia ma za sobą już cztery spotkania podczas trwającego okresu przygotowawczego. Wczoraj nasi zawodnicy przegrali 1:4 z siódmym zespołem izraelskiej ekstraklasy Beitarem Jerozolima. Wcześniej czarno-biało-czerwoni pokonali dwie koszalińskie drużyny. Najpierw “Czarne Wilki” wygrały z Bałtykiem Koszalin 3:0, a następnie z Gwardią 5:1. Trzymajmy kciuki za to, że również jutro w starciu z kolejnym III-ligowym zespołem nasz zespół pokaże się z dobrej strony.

Bytów, godz. 17:00, MKS Bytovia Bytów – Radunia Stężyca