W końcu wygrana!

Rezerwy pokonały GKS Przodkowo 2:1 w 21. kolejce IV ligi. Bramki dla Bytovii II zdobyli Patryk Wolski i Sebastian Kamiński. Brawo!

Decyzja wydelegowania z pierwszego zespołu aż 11 zawodników przyniosła upragnione trzy punkty, choć goście okazali się bardzo wymagającym rywalem i nasz zespół do ostatniego gwizdka sędziego musiał walczyć o zwycięstwo.

Początek meczu to spokojna gra w ataku pozycyjnym bytowiaków. Groźnie strzelali Bartosz Wolski i Sebastian Kamiński. Goście odgryzali się strzałami z dystansu, ale dobrze bronił Mateusz Oszmaniec. Niestety w 15 min błąd przytrafił się Łukaszowi Wróblowi, który zahaczył o nogę przeciwnika i sędzia podyktował niespodziewany rzut karny. Świetną interwencją popisał się jednak nasz bramkarz i obronił jedenastkę. W odpowiedzi w 20 min, precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony Kamińskiego, zamienił strzałem głową na bramkę Patryk Wolski.

W drugiej połowie mecz się wyrównał. W 50 min silny strzał gości wylądował na poprzeczce bytowskiej bramki. Ciekawe i szybkie akcje ofensywne naszego zespołu mogły się podobać, ale kończyły się na dobrze grających obrońcach gości, bądź skutecznie bronił bramkarz GKS-u. Niestety w 55 min arbiter podyktował kolejny, tym razem kontrowersyjny rzut karny dla Przodkowa, dopatrując się rzekomego faulu naszych obrońców. Mateusz Oszmaniec ponownie wyczuł intencje strzelca, ale silnie uderzona piłka, po rękach bytowskiego bramkarza wpadła do bramki. Dobrych sytuacji w tej części gry nie wykorzystali B.Wolski i Łukasz Wasiak. W 82 min silny strzał z 14 metrów Patryka Wolskiego obronił bramkarz, ale przy przytomnej dobitce z kilku metrów Sebastiana Kamińskiego był już bezradny. Nerwowa i pełna walki z obu stron końcówka meczu nie zmieniła już rezultatu i trzy cenne punkty pozostały w Bytowie.

– Pomoc zawodników pierwszego zespołu okazała się bezcenna. Zdobyliśmy ważne punkty, co pozwala nam nieco odetchnąć. Świetnie zorganizowany zespół z Przodkowa łatwo skóry nie sprzedał i mimo bardzo silnego składu, zwycięstwo nie przyszło łatwo i kosztowało nas wiele pracy i nerwów. Inna sprawa, że powinniśmy być w kilku sytuacjach po prostu skuteczniejsi. Dziś nasza młodzież nie dostała zbyt wielu minut do gry, ale wspólnie ze starszymi kolegami, cieszymy się ze zdobycia trzech punktów, a okazja na grę będzie już za tydzień w Kolbudach – powiedział po meczu trener Artur Chajecki.

Bytovia II Bytów – GKS Przodkowo 2:1 (1:0)

Bramki: Wolski, Kamiński – Patok (k.).

Bytovia II (skład wyjściowy): Oszmaniec – Procyszyn, Wróbel, Błaszkowski, Witkowski – Kamiński, Swędrowski, B.Wolski, P.Wolski, Wasiak – Kropidłowski.