treningi

Treningi w nowych regułach

Dzisiaj Bytovia wznowiła treningi na murawie zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. – Skrupulatnie wypełniamy specjalne zalecenia przygotowane przez PZPN – mówi trener Adrian Stawski.

Zawodnicy trenują indywidualnie na dwóch boiskach – głównym i lekkoatletycznym. Na każdym wydzielone są cztery sektory – jeden dla piłkarza. Jednocześnie trenuje więc ośmiu graczy, po czterech na boisku. Są ustawieni od siebie w dalekich odległościach. Czarno-biało-czerwoni nie korzystają z szatni, a ćwiczący zawodnicy zmieniają się co półtorej godziny bez kontaktu z opuszczającą grupą. Najbliższe dni będą wyglądać właśnie w taki sposób. Ewentualne rozluźnienia przepisów będą wydawane przez PZPN.

– Mocno pilnujemy tych reguł. Docierają do mnie informacje, że niektóre kluby nie do końca tak robią i pozwalają sobie na odstępstwa od zaleceń. U nas nic takiego nie ma miejsca. Działamy zgodnie z wytycznymi, wszystko nadzoruje również nasz fizjoterapeuta – Witold Antoniak. W piątek rano zespół czekają testy na obecność koronawirusa – mówi trener Stawski.