łukasz moneta mikołaj kwietniewski

TRANSFERY: Mikołaj Kwietniewski i Łukasz Moneta

Mikołaj Kwietniewski i Łukasz Moneta zostali wypożyczeni z Legii Warszawa do końca sezonu. Witamy w czarno-biało-czerwonych barwach!

19-letni Kwietniewski to zawodnik, który może grać jako ofensywy lub boczny pomocnik. W styczniu 2018 roku został zawodnikiem Legii, przechodząc po kilku latach gry w juniorskich zespołach Fulham Londyn. W Warszawie grał jednak tylko w trzecioligowych rezerwach, a w czerwcu zerwał więzadła krzyżowe. Teraz jest już w pełni zdrów i będzie walczył na pierwszoligowych boiskach.

Z kolei 24-letni Moneta to lewonożny skrzydłowy. Legionista miniony rok spędził na wypożyczeniu w Zagłębiu Lubin. W tym sezonie zagra w czterech spotkaniach pierwszego zespołu i 15 w trzecioligowych rezerwach. W drugiej drużynie “Miedziowych” strzelił 7 bramek. Moneta był również młodzieżowym reprezentantem Polski. Podczas Mistrzostw Europy U-21 rozgrywanych w Polsce zdobył bramkę przeciwko Szwecji.

– Bytovia i nasi nowi zawodnicy mają wspólny cel. My jako klub pomożemy im się odbudować, a oni muszą dać z siebie wszystko co najlepsze dla zespołu. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy zadowoleni ze współpracy – mówi trener Adrian Stawski.