Transfer: Kacper Sezonienko

Kacper Sezonienko został nowym “Czarnym Wilkiem”! 17-letni napastnik przenosi się do Bytowa na zasadzie rocznego wypożyczenia z gdańskiej Lechii.

Kacper jest wychowankiem AP Ostróda, w której swoją przygodę z piłką rozpoczął w wieku 8 lat.  – Kacpra prowadziłem od samego początku jego przygody z piłką. Cechował się zaangażowaniem, determinacją, koncentracją i zawsze miał ponad przeciętne umiejętności. Wyróżniał się na tle swoich kolegów z zespołu – mówi jego pierwszy trener Maciej Czerkawski w wywiadzie dla Weszło.

W 2018 trafił do Lechii Gdańsk, z którą po dwóch latach, a dokładnie w marcu bieżącego roku podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Młody zawodnik trenował regularnie z pierwszą drużyną Lechii, jednak nie udało mu się jeszcze zadebiutować w rozgrywkach Ekstraklasy. Jego przygoda w Bytowie może być więc szansą na zdobycie pierwszych doświadczeń na szczeblu centralnym.

Był trzykrotnie powołany na Letnią Akademię Młodych Orłów dla najzdolniejszych młodych piłkarzy. Występuje także w reprezentacji Polski do lat 17, w której na początku roku zdobył pierwszą bramkę w spotkaniu z Norwegią.

Kacprowi życzymy powodzenia w zbliżającym się sezonie oraz wielu bramek!

fot. Maciej Hinc