Tomasz Bąkowski nowym trenerem Bytovii

Tomasz Bąkowski został nowym szkoleniowcem bytowskiego zespołu. Trener już od dzisiaj rozpocznie przygotowania z zespołem do kolejnych, ligowych spotkań. Witamy i życzymy powodzenia przy Mickiewicza 13!

Tomasz Bąkowski swoją przygodę trenerską rozpoczął w 2012 roku, kiedy to na swój pierwszy klub jako trenerj przejął B-klasowe Piaski Wąglikowice. Zespół ten prowadził przez 3 lata w tym czasie pokazując, że warto było na niego postawić – poprowadził on ekipę z Wąglikowic do rozgrywek ligi okręgowej. Dwa awanse zaowocowały nowym wyzwaniem – w 2015 roku objął on stery w trzecioligowej Kaszubii Kościerzyna. Zespół ten prowadził przez 1,5 roku niestety zaliczając w międzyczasie spadek. Sezon ten był jednak bardzo specyficzny – z 16-zespołowej stawki ligę niżej spadało aż 9. zespołów. Kaszubia zajęła w tych rozgrywkach wówczas 10. miejsce.

Po Kaszubii przyszedł czas na V-ligową Wdę Lipusz. Z nią w 2018 roku wywalczył historyczny dla tego klubu awans do IV ligi. Kolejnym przystankiem na trenerskiej ścieżce Bąkowskiego była Radunia Stężyca. W ekipie III-ligowca pełnił funkcję II trenera. Po powrócił jednak do Wdy Lipusz. W lipcu 2020 roku do jego drzwi zapukał IV-ligowiec. Tym razem jako pierwszy trener objął GKS Przodkowo. Z tym zespołem wywalczył awans do 3. ligi, jednak w tych rozgrywkach dane mu było poprowadzić zespół przez zaledwie 13 spotkań. 20. zdobytych punktów nie wystarczyło i w październiku odszedł z ekipy z Przodkowa. Na trenerskim “bezrobociu” pozostał jednak tylko do stycznia. W 2021 roku przejął ponownie stery w Kaszubii Kościerzyna. Ekipę “Niedźwiadków” prowadził do końca sezonu 2021/2022, po którym Kaszubia przez problemy finansowe została zdegradowana do rozgrywek A-klasowych. Po prawie półrocznej przerwie wraca do “trenerki”, tym razem obejmując zespół “Czarnych Wilków” z Bytowa.

Nowemu trenerowi życzymy powodzenia w nowym wyzwaniu – wielu zwycięstw oraz spełnienia postawionych sobie oraz zespołowi planów oraz celów.