Test ze Stolemem | Zapowiedź sparingu

“Czarne Wilki” czeka jutro poważny test. W drugim spotkaniu towarzyskim okresu przygotowawczego  podopieczni Karola Szymleka zmierzą się z trzecioligowym Stolemem Gniewino. Jak bytowiacy poradzą sobie z rywalem grającym szczebel wyżej?

Nasz kolejny sparingpartner w rozgrywkach ligowych do tego momentu nie prezentował się rewelacyjnie. Jesienią w 18. spotkaniach zdobyli 19 punktów, co dało im 12. miejsce w ligowych rozgrywkach na koniec rundy. Mimo pozycji w dolnej części tabeli troszkę spokoju w walce o utrzymanie w lidze dała Elana Toruń, która wycofała się z rozgrywek przez problemy finansowe.

Nasz rywal ma za sobą już dwa sparingi. W pierwszym meczu Stolem wygrał z naszym ligowym rywalem – Wikędem Luzino, 3:1. Tydzień później natomiast zdemolowali piątoligowy GTS Mokry Dwór aż 12:2. Zawodnikiem, który wyróżniał się najmocniej podczas tych dwóch spotkań był Kamil Patelczyk, który w tym roku ma już na swoim koncie 8 trafień.

Nasza drużyna ma za sobą na ten moment tylko jeden mecz kontrolny. “Czarne Wilki” rok rozpoczęły od porażki z rezerwami Chojniczanki 0:1. Mimo niekorzystnego wyniku zespół patrzy pozytywnie w przyszłość. – Był to wyrównany mecz, ponieważ moim zdaniem nie byliśmy gorszym zespołem. To było nasze pierwsze spotkanie w tym roku, w trochę eksperymentalnym składzie przez zmiany w kadrze. Myśle, że zaprezentowaliśmy się dobrze i jest to dobry prognostyk przed kolejnym sparingiem – powiedział po meczu Przemysław Leik. Czy prognostyk się sprawdzi i bytowiacy zaprezentują się dobrze z wyżej renomowanym rywalem? O tym przekonamy się już jutro.

Spotkanie Bytovii Bytów ze Stolemem Gniewino odbędzie się w sobotę, 29 stycznia, o godzinie 13:00 na sztucznym boisku bytowskiego stadionu przy Mickiewicza 13. O składach oraz najważniejszych momentach spotkania będziemy informować na naszym profilu na twitterze oraz facebooku. Osoby zainteresowane obejrzeniem spotkania z trybun prosimy o zachowywanie dystansu od innych oraz o rozsądek w aktualnej sytuacji pandemicznej.