Staż w Zagrzebiu

Trenerzy Adrian Stawski i Przemysław Norko przebywają właśnie na stażu w Dinamo Zagrzeb. – To świetne doświadczenie – mówi nasz główny szkoleniowiec.

Nasi trenerzy przebywają w Chorwacji od poniedziałku. – Oprócz oglądania codziennych treningów Dinama, byliśmy wczoraj na meczu pucharu Chorwacji: HNK Gorica – Slaven Belupo. W barwach tego pierwszego zespołu występują Polacy – Łukasz Zwoliński i Michał Masłowski. Dzisiaj spotykamy się z dyrektorem Akademii. Jutro natomiast czeka nas mecz Dinamo. W sobotę po treningu jesteśmy umówieni z trenerem Nenadem Bjelicą na dłuższa rozmowę – opowiada trener Stawski.

Były opiekun Lecha Poznań chętnie dzieli się doświadczeniami i wiedzą. – Trener Bjelica jest mega człowiekiem. Wczoraj zabrał nas na wykład dla chorwackich trenerów w hotelu The Westin. Mówił o fazach przejściach z obrony do ataku i z ataku do obrony. Dostaniemy też jego prezentację. Poza tym bardzo podoba mi się praca jego asystentów i ogólne zarządzanie zasobami ludzkimi – chwali Chorwata bytowski szkoleniowiec.

Mimo napiętego grafiku zajęć, trenerzy znaleźli chwilę dla siebie. – Mogliśmy pozwiedzać miasto. Akurat odbywa się tutaj jeden z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie – mówi Stawski. Staż potrwa do niedzieli 8 grudnia.