Starcie z liderem | zapowiedź spotkania

Już w najbliższą sobotę “Czarne Wilki” zmierzą się na wyjeździe z liderem IV-ligowych rozgrywek Gedanią Gdańsk. Początek meczu o 11:00.

W trwającym sezonie Gedania jest jedynym zespołem, który nie zaznał jeszcze smaku porażki. Tylko raz gospodarze jutrzejszego meczu dzielili się oczkami z przeciwnikiem. Klubem, który urwał punkty gdańszczanom była Kaszubia Kościerzyn. W rozgrywanym 28 sierpnia spotkaniu padł remis 4:4. W pozostałych 6 meczach trójkolorowi okazywali się lepsi od rywali. Gedania to również jak do tej pory najbardziej bramkostrzelny zespół w IV lidze (21 goli).

Historia Gedanii jest bardzo długa. Jest jedną z najstarszych gdańskich drużyn. Początki klubu sięgają roku 1922. W przyszłym roku klub będzie świętował swoje setne urodziny. Barwy tego zasłużonego dla pomorskiego sportu zespołu reprezentuje Krzysztof Bąk, który przez ostatnich 7 lat przywdziewał koszulkę Bytovii.

Nasz zespół natomiast ma ostatnio udaną serię 3 zwycięstw z rzędu. Podopieczni Karola Szymleka zgromadzili do tej pory 12 punktów. Na taki wynik złożyły się 4 zwycięstwa i 2 porażki. Pozwala to “Czarnym Wilkom” plasować się na wysokim 4. miejscu w lidze. Przed tygodniem zawodnicy z Bytowa pokonali przed własną publicznością MKS Władysławo 3:2. Miejmy nadzieję, że jutro nasz zespół pokaże się z dobrej strony i w trudnej rywalizacji z Gedanią zdobędzie komplet oczek.

Gedania Gdańsk – MKS Bytovia Bytów | 25.09.21, godzina 11:00 | Gdańsk, al. Generała Józefa Hallera 201