Stalowa sobota

Niespełna tydzień po derbowej rywalizacji z Chojniczanką “Czarne Wilki” zmierzą się na własnym stadionie ze Stalą Rzeszów. Początek meczu o 13:00.

Sobotni rywal bytowskiego zespołu to zespół plasujący się obecnie na 7. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 43 punktów. Na taki wynik Stali złożyło się 12 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek. Gdy “Czarne Wilki” rywalizowały z Chojniczanką, w tym czasie rzeszowianie rozgrywali spotkanie z Motorem Lublin. Zarówno Bytovia, jak i Stal uległy przeciwnikowi 1:3.

Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Myśliwca w tym sezonie nie mają najszczelniejszej defensywy. Tylko w ostatnich 6 meczach stracili aż 18 bramek. Tak często, jak tracą gole, to z równie dużą częstotliwością trafiają do siatki przeciwnika. Stal do tej pory zdobyła 49 bramek.

W Rzeszowie występuje dwóch zawodników znanych z gry w czarno-biało-czerwonych barwach. Pierwszy z nich to bramkarz Gerard Bieszczad, który w Bytovii grał w sezonach 2015/16 i 2016/17. Drugi natomiast to Bartosz Wolski, który w zespole “Czarnych Wilków” spędził dwa i pół roku, odchodząc latem 2019 r.

Podopieczni Kamila Sochy nadal czekają na przełamanie złej serii porażek. Ostatnio czarno-biało-czerwoni komplet punktów zdobyli 20 marca. Niekorzystna seria meczów wpłynęła na pogorszenie naszej sytuacji w tabeli. Obecnie Bytovia plasuje się na 15. miejscu z niewielką przewagą nad strefą spadkową. Trzymajmy kciuki, aby jutro 3 punkty zostały w Bytowie!

Mecz ze Stalą będzie można obejrzeć w aplikacji mobilnej eWinnera oraz na platformie Sportize.

Bytów, sobota, godz. 13:00, MKS Bytovia Bytów – Stal Rzeszów