Spotkanie na szczycie

W sobotę Bytovia zmierzy się na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. Pierwszy gwizdek na stadionie przy ulicy Kilińskiego 47 usłyszymy o 19:10.

Godzina rozpoczęcia sobotniego meczu nie jest przypadkowa. Wiąże się bowiem z datą założenia Sandecji, czyli rokiem 1910. Nowosądeczanie to spadkowicz z ekstraklasy. Zajmują obecnie 3. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów. Mają więc obecnie tyle samo punktów, co nasz zespół.

Elementów łączących oba zespoły jest więcej. Trenerem Sandecji jest były szkoleniowiec Bytovii Tomasz Kafarski, który stanowisko objął przed sezonem. Natomiast w ataku nowosądeczan występuje były zawodnik “Czarnych Wilków” Mateusz Klichowicz. W ekipie “Kafara” były zawodnik czarno-biało-czerwonych wystąpił w 9 meczach, w których strzelił 2 gole.

– Czuję, że jestem w dobrej formie. Chciałbym powiększyć swój dorobek bramkowy, ale najważniejsze jest dobro drużyny. Jedziemy do Nowego Sącza z bojowym nastawieniem. Chcemy z trudnego terenu wywieźć trzy punkty. Mam nadzieję, że podtrzymamy serię meczów bez porażki na wyjeździe – powiedział Mateusz Kuzimski.

Bytovia jest rewelacją na zapleczu ekstraklasy. Nasz zespół jest wiceliderem Fortuna 1 Ligi. Jesteśmy niepokonani na wyjeździe. Miejmy nadzieję, że w sobotę podtrzymamy świetną passę i po raz kolejny przywieziemy do Bytowa 3 punkty!

Relacja radiowa z tego meczu od 19:05. Zapraszamy!

Nowy Sącz, godz. 19:10 Sandecja Nowy Sącz – MKS Bytovia Bytów.