Sparing z Mieszkiem

W czwartek o 13.00 czeka nas ostatni sparing w Polsce. Naszym rywalem w Stężycy będzie lider drugiej grupy III ligi – Mieszko Gniezno.

Zespół z Wielkopolski w 17 meczach zdobył 39 punktów – tyle samo co rezerwy Lecha Poznań. Większa liczba strzelonych bramek zadecydowała o tym, że to Mieszko został mistrzem jesieni. Zimą w drużynie zaszło sporo zmian. Do Nielby Wągrowiec trafił m.in. doświadczony Tomasz Bzdęga, który zdobył aż 15 bramek.

Sukcesem klubu jest z pewnością to, że kilku piłkarzy, którzy niegdyś grali w Gnieźnie, wybili się potem na reprezentacyjnej arenie czy nawet międzynarodowej. Do takich graczy można zaliczyć m.in. Arkadiusza Radomskiego, Szymona Pawłowskiego czy w końcu Łukasza Fabiańskiego, który ostatnio został piłkarzem 2018 roku wg tygodnika “Piłka Nożna”.

Bytovia do tej pory udanie prezentuje się w okresie przygotowawczym, nie przegrywając ani razu. Sparingi w Stężycy to dwie wygrane z bilansem 5:1. Mamy nadzieję, że pozytywna seria zostanie podtrzymana także w czwartek.

SPARING: Mieszko Gniezno – MKS Bytovia Bytów

07.02. godz. 13.00, Stężyca.