Sparing z Chojniczanką

W sobotę o 13.00 w Stężycy zagramy sparing z Chojniczanką Chojnice. Tym razem będzie już otwarty dla wszystkich.

Sparingowa starcia z naszym lokalnym rywalem to już pewna tradycja, zwłaszcza w zimowych przygotowaniach. Rok temu obie drużyny również spotkały się w Stężycy, a Chojniczanka wygrała tamtą potyczkę 3:2. Chojniczanie w tym roku zagrali jak na razie tylko jeden mecz. W środę wygrali z Olimpią Grudziądz 2:1 po bramkach testowanego Pawła Kowalkowskiego i Tomasza Mikołajczaka. Drużyna spod Grodu Tura jak co roku wybrała sobie polskie miejsce na obóz – 4 lutego wyjedzie do Cetniewa.

W Chojniczance zachodzą ostatnio spore zmiany. Po rundzie jesiennej klub na listę transferową wystawił aż 7 zawodników, w tym choćby Wojciecha Trochima i Huberta Wołąkiewicza. Klub stawia teraz na odmłodzenie składu, czego przykładem są transfery 20-letniego Pawła Żyry wypożyczonego z Zagłębia Lubin i 18-letniego Michała Sacharuka.

Z kolei Bytovia w końcu zagra otwarty sparing. Poprzednie dwie gry zostały zamknięte dla mediów i kibiców na prośbę trójmiejskich klubów. Nasz zespół prezentował się jednak w nich solidnie. Teraz będziemy mieli okazję przekonać się, jak wypadniemy na tle pierwszoligowego rywala. Testy w naszym klubie zakończył już Denisław Stanczew. Po transferach Fabiana Hiszpańskiego i Tomasza Swędrowskiego lada moment ogłosimy pozyskanie dwóch kolejnych pomocników.

SPARING: Chojniczanka Chojnice – MKS Bytovia Bytów

26.01. godz. 13.00, Stężyca.