Sobotni wyjazd do Dzierzgonia | Zapowiedź

W sobotę czeka nas daleki wyjazd do Dzierzgonia, gdzie “Czarne Wilki” zmierzą się z miejscowym Powiślem. Początek meczu o 16:00.

Powiśle to zespół, który po rocznej przerwie wrócił do rywalizacji w IV lidze. W ubiegłym sezonie zespół z Dzierzgonia zajął 2. miejsce w klasie okręgowej w grupie Gdańsk II. Dało to możliwość rywalizacji w barażach o awans do IV ligi, w których Powiśle okazało się najlepsze, pokonując w finale Orlęta Reda 3:0. W trwających rozgrywkach gospodarze jutrzejszej rywalizacji zajmują 12. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 43 punktów. Na taki wynik złożyło się 12 zwycięstw, 7 remisów i 12 porażek. W rundzie jesiennej w spotkaniu Bytovii z Powiślem padł bezbramkowy remis.

Bytovia czeka na wyjazdowe zwycięstwo już dość długo, bo od 8 października ubiegłego roku, gdy “Czarne Wilki” pokonały AS Kolbudy 2:0. Ostatnie dwa wyjazdowe starcia to dwa remisy. Najpierw 0:0 z Gryfem Wejherowo, a następnie 2:2 z MKS Władysławowo. Przed tygodniem w bardzo ważnym starciu podopieczni Tomasza Bąkowskiego przegrali z AS Kolbudy 1:2. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył z rzutu karnego Maciej Błaszkowski. Miejmy nadzieję, że jutro “Czarne Wilki” przełamią złą serię i w końcu z wyjazdu wrócimy z kompletem punktów.

Dierzgoń, sobota (20.05.), godz. 16:00, Powiśle Dzierzgoń – MKS Bytovia