Sobota w Kolbudach | Zapowiedź meczu z GKS Kowale

W sobotni poranek “Czarne Wilki” ruszą na kolejne spotkanie ligowe. W Kolbudach o godzinie 11:00 rozpoczną starcie o punkty z GKS Kowale. 

Nasz sobotni rywal po 9 kolejkach ligowych na swoim koncie uzbierał 6 punktów. Runda jesienna nie jest dla nich udana pod względem zdobyczy punktowych. Największą radość im kibicom przyniosło jednak ostatnie ligowe spotkanie. Tydzień temu udało się im bowiem wygrać pierwsze ligowe spotkanie. W sobotnie popołudnie pokonali mocną w tym sezonie Spartę Sycewice 2:1. Pozostałe punkty zdobyte w tym sezonie to remisy kolejno z Pomezanią Malbork, Gromem Nowy Staw (w dwóch pierwszych kolejkach) oraz wysoki remis z rezerwami Arki, bo aż 4:4.

Na ten moment GKS Kowale według straconych bramek mają najgorszą defensywę w lidze. W 9 rozegranych spotkaniach stracili 27 bramek, co daję średnią 3 bramek dla rywali na mecz. Po drugiej stronie boiska natomiast bramek dla czerwono-białych wpadło łącznie 10.

O jedną więcej bramkę oraz o jeden więcej punkt w ligowej tabeli ma zespół Bytovii. Kryzys, przez który przechodzi zespół trudno zażegnać, jednak na pocieszenie przed jutrzejszym meczem można przytoczyć fakt, że 6 z 7 zdobytych punktów zostało zdobytych w meczach wyjazdowych. Bytowski stadion nie został w tym sezonie odczarowany przez “Czarne Wilki” i nadal czeka na pierwszą wygraną. W wyjazdach nadzieja, i czarno-biało-czerwoni kibice liczą, że jutro uda się kolejne punkty wpakować do autobusu wracającego do Bytowa. Czy ta sztuka się uda? Przekonamy się jutro.

Mecz Bytovii z GKS Kowale zostanie rozegrany w sobotę, 24 września, na stadionie w Kolbudach znajdującym się przy ulicy Polnej 55. Start spotkanie zaplanowany jest na godzinę 11:00.