Śmigiel: Zapraszamy wszystkich kibiców

W niedzielę o 14.00 Junior B zagra z chińskim Beijing Sport University. – Zapraszamy wszystkich kibiców – mówi trener Mateusz Śmigiel.

Junior B Bytovii zakończył już ligową rywalizację. W ostatniej kolejce czarno-biało-czerwoni pauzują, a w zamian zagrają towarzyski mecz. Niestety, mijające rozgrywki nie były dla nich udane. – Na pewno to był słabszy sezon w naszym wykonaniu. Zabrakło nam też trochę szczęścia w niektórych meczach. Zdobyliśmy tylko 21 punktów, co dało nam przedostatnie miejsce. Prawdopodobnie spadniemy więc z ligi wojewódzkiej (niektóre kluby mogą nie przystąpić w nowym sezonie – przyp.red.). Chłopacy jednak się starali. Jestem zadowolony z frekwencji na treningach, choć może czasami mogłaby być lepsza. Ogólnie jednak pod tym kątem było pozytywnie – mówi Śmigiel.

W drużynie nie brakuje jednak utalentowanych zawodników. – Mam w ekipie kilku wyróżniających się piłkarzy. Już zimą na gali podsumowującej ubiegły rok wyróżniłem Bartosza Wolskiego (brat Patryka, który jest już w pierwszej drużynie – przyp.red.). To naprawdę utalentowany zawodnik. Bardzo żałuję, że już w trzecim meczu ligowym kontuzji doznał Dawid Kowalonek, który rozwalił sobie kostkę. To środkowy obrońca, z którym w składzie traciliśmy bardzo mało bramek. Wrócił na ostatni mecz, grał od początku i nawet zdobył jeszcze gola. Jest jeszcze lewonożny Filip Szulfer, Michał Leik, który mimo słabych warunków fizycznych, dobrze sobie radzi dzięki wyszkoleniu technicznemu. Ponadto treningi z pierwszą drużyną miał już nasz bramkarz Aleks Stachyra – tłumaczy trener Juniora B.

W niedzielę jego podopiecznych czeka ciekawe towarzyskie starcie z rówieśnikami z Chin. – To będzie fajny mecz, zwłaszcza że odbędzie się na głównej płycie. Dla chłopaków będzie to taka nagroda za cały sezon trenowania na sztucznym, twardym boisku. Będzie to towarzyskie spotkanie, ale na pewno nie będziemy odstawiać nogi. Powalczymy, aby wygrać ten mecz. Zapraszamy wszystkich kibiców, aby się licznie wstawili na naszym stadionie. Fajnie będzie zobaczyć, jak grają te nasze chłopaki z Bytowa i okolic – zaprasza Mateusz Śmigiel.