Rywalizacja na Suchych Stawach

Już w sobotę w ramach 15. kolejki II ligi, piłkarze Bytovii zmierzą się z krakowskim Hutnikiem. Początek spotkania o 13:00 w Krakowie.

Hutnik Kraków nie zachwyca grą w tym sezonie. Aż 10 razy krakowianie musieli uznać wyższość rywali. Podopiecznym Leszka Janiczaka do tej pory udało się zdobyć 10 punktów, co daje 19. miejsce w tabeli.

Nasz rywal awansował do II ligi w atmosferze skandalu. Wiosną, kiedy to trzecioligowe rozgrywki zostały zawieszone z powodu pandemii, Hutnik i Motor Lublin miały tyle samo punktów. Jednak prowadzący rozgrywki Lubelski Związek Piłki Nożnej zadecydował o awansie Motoru do II ligi. Hutnik musiał udowadniać swoich racje. Sprawę nagłośniono na całą Polskę. Ostatecznie Komisja ds. Nagłych PZPN podjęła decyzję o tym, że obydwa zespoły awansują do II ligi.

Ostatni mecz, jaki rozegrali piłkarze Hutnika Kraków, był właśnie z Motorem Lublin. Dla kibiców było to najważniejsze spotkanie, dlatego przed wyjazdem do Lublina przyszli pod szatnię zmobilizować piłkarzy. Zorganizowali nawet internetową zbiórkę, którą miała być premią za wygrane spotkanie. Zadeklarowano kilkanaście tysięcy złotych za zwycięstwo, mniej za remis.

Jednak 22 listopada to Motor okazał się być silniejszą drużyną i zasłużenie wygrał 3:0. Hutnik zaliczył piątą z rzędu porażkę. Jak można się domyślić, premii nie było. Była za to pogadanka z kibicami, którzy powoli tracą cierpliwość. Fani Hutnika chcą zwycięstwa. Wierzą, że ich drużyna przerwie pasmo porażek i zdobędzie komplet punktów w spotkaniu z bytowską drużyną.

„Czarne Wilki” pomimo ciężkich chwil, czyli remisie ze Stalą Rzeszów 3:3 i porażce z Motorem Lublin 1:2, zdołały przełamać się i w niedzielę pokonały Sokoła Ostródę 1:0 na własnym boisku. Bramkę dla Bytovii strzelił niezawodny Piotr Giel. Liczba sytuacji podbramkowych, które stworzyli zawodnicy Adriana Stawskiego, pokazuje, że piłkarze nie próżnują i ciężko trenują. Wszyscy liczą na to, że po raz kolejny 3 punkty trafią do Bytowa!

Trzymajmy kciuki za Bytovię! Zapraszamy na relację radiową z tego spotkania na naszym kanale w serwisie YouTube. Początek transmisji o 12:55!

Kraków, godz. 13:00, Hutnik Kraków – MKS Bytovia Bytów