Regliński “Czarnym Wilkiem”

Radosław Regliński nowym “Czarnym Wilkiem”! 25-letni pomocnik parafował umowę z naszym klubem i będzie bronił czarno-biało-czerwonych barw w sezonie 2022/2023. 

Pomocnik urodził się w Kościerzynie, jednak to w FC Gowidlino stawiał swoje pierwsze kroki w piłce juniorskiej. W tym zespole również zadebiutował jako senior w sezonie 2013/2014 na poziomie A-klasy. Na kolejny sezon przeniósł się do zespołu Gedanii Gdańsk grającej w tym czasie w gdańskiej lidze okręgowej, z którą wywalczył w tych okresie awans klasę wyżej i gdzie zadebiutował na poziomie IV ligi. Po tym sezonie przeniósł się do innego, IV-ligowego klub, czyli Kaszubii Kościerzyna w której szeregi dołączył na zasadzie wypożyczenia. Z meczu na mecz czuł się lepiej i pewniej w zespole zdobywając miejsce w podstawowym składzie i prezentując się ze znakomitej strony na boisku. Nie uszło to uwadze ekipom z wyższych lig, co sprawiło, że rok później mógł występować już na poziomie centralnym. Było blisko, aby dołączył on w tym okresie do prowadzonej przez Adriana Stawskiego 1-ligowej Bytovii. Po testach jednak klub nie zdecydował się podjąć współpracy z “Radziem”.  Ostatecznie w 2017 roku Gedania ponownie wypożyczyła go do II-ligowego Gryfa Wejherowo, w którym zagrał w 13. spotkaniach na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Kolejny sezon to kolejne wypożyczenie, tym razem do III-ligowej Wierzycy Pelplin. W sezonie 2018/2019 zagrał w 19. meczach ligowych, w których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W następnym sezonie wypożyczony został do Bałtyku Gdynia. W zespole biało-niebieskich zagrał jednak jedynie w 6. spotkaniach. Na ostatnie dwa sezonu powrócił już jednak do gry w Gedanii Gdańsk, której w minionych rozgrywkach udało się awansować do rozgrywek III ligi. W nowym sezonie czeka go kolejne, nowe wyzwanie i w końcu definitywny transfer. Tym razem pod wodzą Karola Szymleka będzie jako “Czarny Wilk” reprezentował czarno-biało-czerwone barwy na boiskach IV ligi.

Radkowi życzymy powodzenia w naszym klubie – wielu udanych występów, radości z gry oraz dużo zdrowia, by kontuzje omijały szerokim łukiem.