Raport z przygotowań | #1

“Czarne Wilki” mają już dwa pierwsze tygodnie przygotowań za Sobą. W ostatnią sobotę Bytovia rozegrała sparing z Gwardią, natomiast rezerwy z Gryfem Słupsk. Była to znakomita okazja by przetestować schematy ćwiczone na treningach oraz sprawdzić zawodników testowanych. Jakie nowe twarze pojawiły się przy Mickiewicza 13?

Spotkanie z Gwardią było drugim meczem towarzyskim w tym roku. Na euroboisku w Koszalinie mogliśmy obejrzeć spotkanie wyrównane ze wskazaniem na czarno-biało-czerwonych, których zapędy ofensywne skutecznie strofowała defensywa koszalinian. W spotkaniu u boku zawodników reprezentujących bytowski zespół w rundzie jesiennej zagrało dwóch zawodników testowanych. W drugiej połowie zagrał testowany sprawdzany od początku przygotowań, Eryk Moryson z Piasta Żmigród oraz gracz pierwszoligowego Radomiaka Radom – Jakub Nowakowski.  Ten drugi zaprezentował się z bardzo dobrej strony, bo strzelił jedyną w tym spotkaniu bramkę dla “Czarnych Wilków”.

W weekend sparing rozegrały również nasze rezerwy, które przegrały z Gryfem Słupsk 3:4. Również tam nie zabrakło nowych twarzy. W drużynie młodych “Czarnych Wilków” testowani byli Dominik Konkel oraz Piotr Demko. Są to młodzi zawodnicy z rocznik 2004, którzy mają zasilić bytowską akademię, by dzięki ciężkiej pracy dostać szansę debiutu w pierwszej drużynie. Dominik to jeden z najbardziej obiecujących talentów z regionu. Pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawia w FC Gowidlino, które rozgrywa swoje spotkania w gdańskiej klasie A.  Demko natomiast przez ostatnie lata szkolił się i rozgrywał spotkania w akademii piłkarskiej Eskadra Warszawa.

W najbliższych dniach z zespołem będą trenować trzej kolejni nowi zawodnicy, którym przyjrzy się sztab szkoleniowy pierwszej drużyny. Pierwszy z nich to środkowy obrońca Kacper Pietrzczyk. 20-latek to wychowanek Chrobrego Głogów, dla którego zagrał jedno spotkanie na zapleczu ekstraklasy. Zawodnik rozgrywał spotkania dla “pomarańczowych” w Centralnej Lidze Juniorów. Drugi zawodnik jest znany bytowskim kibicom, gdyż swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w zespole U2 Bytów. Maciej Kozakowski, bo o nim mowa, podczas rundy wiosennej rozgrywał spotkania dla IV-ligowego Gryfa Słupsk. Podczas swojej kariery 21-latek reprezentował barwy Arki Gdynia (U-19), KP Starogard Gdański oraz Bałtyku Gdynia. W tym tygodniu testowany podczas treningów i sparingów będzie również Jakub Jarzębowski. 21-latek gra zazwyczaj w środku pomocy, jednak prezentuje się również dobrze na prawym skrzydle. Jakub przychodzi do nas na testy z akademii Śląska Wrocław.

Z naszego zespołu również zawodnicy udają się na testy do innych klubów. Aktualnie z trzecioligowym RKS Radomsko trenuje pomocnik, Mateusz Szela. Reszta zawodników naszego zespołu trenuje w pełnym składzie w Bytowie i przygotowuje się z nowym sztabem do zbliżającymi się dużymi krokami inauguracji rundy wiosennej.

W tym okresie skupiamy się na adaptacji zawodników do naszego stylu gry. Pod względem fizycznym kształtujemy siłę i wytrzymałość potrzebną do gry na poziomie centralnym. Pod względem taktycznym skupiamy się na kształtowaniu pewnych zachowań potrzebnych do gry w założonym przez nas modelu gry. To długotrwały proces więc skupiamy się na poszczególnych elementach, starając się stopniowo wdrażać pewne zachowania piłkarzy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości pracy. Zawodnicy bardzo przykładają się do zajęć i wydaje nam się, że podoba im się kierunek w jaki idziemy, choć nie jest od łatwy. To pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość – podsumował pierwsze 14 dni pracy trener Kamil Socha.