radunia

Radunia 0:3 Bytovia

W kolejnym sparingu wygrywamy 3:0 z trzecioligową Radunią Stężyca. Bramki dla naszego zespołu strzelali Adrian Bielawski oraz Piotr Giel (dwie).

Bytowiacy do Stężycy przyjechali wprost z zakończonego obozu w Cetniewie. Mimo dużych obciążeń w mijającym tygodniu, nasi piłkarze udanie zaprezentowali się w sparingu, nie pozwalając rywalom na wiele. Wynik otworzył w pierwszej połowie Adrian Bielawski, który pewnie egzekwował “jedenastkę” po faulu na Karolu Czubaku. Tym razem trener Adrian Stawski nie zmienił w przerwie większości zawodników. W sumie dokonał tylko pięciu zmian. Od 46 minuty na placu boju zameldował się natomiast Piotr Giel i to nasz napastnik zdobył kolejne dwie bramki. Najpierw zaczęło się od źle wyrzuconego autu przez naszego byłego zawodnika – Filipa Burkardta. Piłkę przejął Daniel Feruga i Bytovia pomknęła z kontrą. “Fery” zagrał do szybkiego Michaela Ameyawa, który po rykoszecie zagrał do Piotra Giela. Ten nie mógł spudłować na pustą bramkę i było już 2:0. Obie drużyny stworzyły sobie jeszcze sytuacje, m.in. Norbert Hołtyn uderzył w poprzeczkę. Kropkę nad i postawił jednak znów Giel. Futbolówkę wycofano do bramkarza Raduni, który bardzo źle sobie ją przyjął. Pressing “Czarnych Wilków” spowodował, że bytowski snajper ponownie musiał tylko wpakować piłkę do pustej bramki.

Radunia Stężyca – MKS Bytovia Bytów 0:3 (0:1)

Bramki: Bielawski 35′ (k.), Giel 69′, 90′.

Bytovia: Gostomski – Deleu, Memić, Bąk, Liberacki – Bielawski (46 Szela), Lech, Zawistowski (46 Giel), Feruga (68 Błaszkowski), Ameyaw (75 Wolski) – Czubak (58 Hołtyn).