Pucharowo w Słupsku | Zapowiedź spotkania

Przed “Czarnymi Wilkami” kolejna runda regionalnego Pucharu Polski. Po ostatniej wygranej z Czarnymi Czarne jutro podopieczni Karola Szymleka udadzą się do Słupska, gdzie zmierzą się z rezerwami Gryfa Słupsk.

Nasi środowi rywale na codzień swoje spotkania ligowe rozgrywają w słupskiej klasie okręgowej. Po 8. kolejkach trwającego sezonu zajmują 9. pozycję z 12 oczkami na swoim koncie. Gra idzie im… można rzec, że w kratkę. Wygrane spotkanie przeplatają tymi przegranymi. Ostatnie spotkanie rozegrali z naszym ostatnim pucharowym rywalem, czyli Czarnymi Czarne. Wynik spotkania? 1:0 dla Czarnych.

Jeśli chodzi o mecz pucharowy zaczynali oni podobnie jak nasz zespół, czyli od II rundy. Na swoim terenie gościli naszych niedalekich sąsiadów, a mianowicie Zawisze Borzytuchom. Nie byli jednak gościnni, gdyż pewnie zapewnili sobie awans do kolejnej rundy wygrywając 4:0.

“Czarne Wilki” są natomiast w gazie. Po awansie do III rundy Pucharu Polski nie przegrali żadnego spotkania wygrywając z Aniołami 2:1 oraz z MKS Władysławowo 4:3, a w ostatniej kolejce remisując 4:4 z liderem ligi – Gedanią Gdańsk. Cenny punkt był wywalczony po heroicznej walce i niesamowitym widowisku. Gdy w 65 minucie na tablicy wyników widniał wynik 3:0 dla gospodarzy nie wydawało się, że coś może się zmienić w podziale punktów z tego spotkania. Jakby jednak powiedział Radosław Kotarski – nic bardziej mylnego. Rzepiński, Wdowiak, Malich i po 15 minutach udało się stan rywalizacji wyrównać. Punkt był na wyciągnięcie ręki aż do 90 minuty, kiedy sędzia podyktował “jedenastkę” dla Gedanii, którą pewnie wykorzystał Zyska. Jednak to nie był koniec emocji, gdyż Bytovia ruszyła w pogoń za wynikiem i już minutę później udało się za sprawą Lejka wyrównać stan rywalizacji. Niesamowity pokaz charakteru tej drużyny, a jednocześnie wzmocnione morale zespołu na pewno pozytywnie nastrajają przez pucharowym meczem w Słupsku. Jednak futbol pisał przeróżne scenariusze. Jedziemy na to spotkanie w roli Goliata – pytanie tylko czy i tym razem słupska wersja Dawida da radę pokonać faworyta. Tego przekonamy się już jutro.

Gryf II Słupsk S.A. – MKS Bytovia Bytów | 29.09. (środa), godzina 15:30 | Słupsk, ulica Zielona 9