Przełamać niemoc | zapowiedź meczu z Pogonią

Sobota przy Mickiewicza 13 zapowiada się ciekawie. Z samego rana odbędzie się II memoriał Przemysława Gawina, a wieczorem czeka nas kolejna ligowa rywalizacja. Tym razem “Czarne Wilki” powalczą o punkty z Pogonią Lębork.

Przy Mickiewicza 13 spotkają się dwa zespoły, które będą chciały zwalczyć swoją niemoc w ostatnich spotkaniach. Miejsce 16. oraz 18 to miejsca które zajmują jutrzejsi rywale i nie są to lokaty, o których marzyli na samym starcie kampanii.

Zaczynając od zespołu z Lęborka – 3 punkty po 6. meczach, zdobyte w spotkaniu z Czarnymi Pruszcz Gdański w 2. kolejce. Poza tym porażki z Wikędem, rezerwami Arki, Aniołami, rezerwami Chojniczanki oraz Spartą Sycewice. Wyniki, które zaważyły na poważnych zmianach w szeregach klubu. Po porażce z Aniołami rezygnację na ręce zarządu złożył trener Waldemar Walkusz, kończąc swoją 7-letnią przygodę w tym klubie. Po tym meczu również Paweł Piór, Artur Formela oraz Adrian Raulin opuścili szeregi klubu z Lęborka. Za trzech zawodników do klubu powrócił jeden, a dokładnie Adrian Kochanek. 33-letni obrońca powrócił do gry po rocznej przerwie. Zespół przejął natomiast znany w regionie szkoleniowiec, Grzegorz Bednarczyk. Były trener Gryfa Słupsk swoją pracę rozpoczął w tym tygodniu wtorkowym treningiem, a już w środę zaliczył debiut na ławce trenerskiej. Debiut okraszony porażką ze Spartą, jednak po jednym treningu nikt nie oczekiwał cudów. Ciężko określić jak zdąży on przygotować zespół na spotkanie w Bytowie – tego przekonamy się już jutro.

Bytowiacy natomiast lepszym początkiem pochwalić się nie mogą. Mimo jednego punktu więcej na koncie nie jest to rezultat, który mógłby zadowalać. Po udanym zeszłym sezonie apetyt kibiców rósł w miarę jedzenia. Jednak na ten moment zespołowi brakuje szczęścia, skuteczności oraz wyników. Wygrana w Słupsku oraz remis z Jantarem na ten moment są jedynymi spotkaniami w których “Czarne Wilki” punktowały. Trener Szymlek jednak wierzy w zespół i jest pewien, że jeszcze pokaże swój prawdziwy potencjał. Kolejna szansa na to już jutro przy Mickiewicza 13.

Spotkanie Bytovii z Pogonią Lębork odbędzie się 3. września (sobota) na stadionie miejskim w Bytowie mieszczącym się przy ulicy Mickiewicza 13. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godzinę 18:00. Bilety na to spotkania dostępne będą w kasach biletowych, które otwarte będą od godziny 16:00.