Przed nami Znicz

Zapracowani są w ostatnich dniach nasi piłkarze. Po środowej rywalizacji z Resovia Rzeszów już w niedzielę zmierzymy się na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków. Początek meczu o 18:00.

Nasz jutrzejszy rywal, to zespół, który już trzeci sezon występuje na poziomie II ligi po spadku z zaplecza ekstraklasy. Wówczas w sezonie 2016/17 w Nice 1 Lidze Znicz zajął przedostatnie miejsce i spadł z ligi. Niewiele brakowało, a zawodnicy z Pruszkowa zaliczyliby dublet spadkowy. W sezonie 2017/18 zajęli 13. miejsce i rzutem na taśmę wywalczyli utrzymanie. Poprzedni sezon był już spokojniejszy dla kibiców tego zespołu. Pruszkowianie zajęli ostatecznie 8. miejsce w II lidze.

W trwających rozgrywkach Znicz notuje bardzo udany start sezonu. Jak na razie podopieczni Andrzeja Prawdy zajmują 2. miejsce z dorobkiem 12 punktów. Wyprzedza ich tylko Stal Rzeszów, która ma taką samą liczbę punktów, ale więcej strzelonych goli. Najwięcej bramek dla ekipy z Pruszkowa zdobyli do tej pory Patryk Czarnowski oraz Paweł Moskwik. Obaj zawodnicy 3 razy w tym sezonie pokonywali bramkarzy rywali.

Nie będzie to pierwsze starcie “Czarnych Wilków” ze Zniczem. Mierzyliśmy się z nimi w sezonie 2016/17. Wówczas pierwsze spotkanie na wyjeździe wygrała Bytovia 2:1 po trafieniach Łukasza Wróbla z rzutu karnego oraz Jakuba Serafina. Natomiast w rewanżu lepsi okazali się zawodnicy Znicza.

Podobnie jak nasz jutrzejszy rywal Bytovia ma udany start sezonu. Jak na razie nasi zawodnicy zgromadzili 10 punktów, co pozwala nam zajmować 4. miejsce w tabeli. W środę podopieczni Adriana Stawskiego zremisowali 1:1 z Resovią Rzeszów na wyjeździe. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Michał Rutkowski. Był to drugi gol tego zawodnika w obecnym sezonie. Trzymajmy kciuki, że po raz kolejny nasi piłkarze pokażą się z dobrej strony i powalczą o komplet punktów.

Mecz Bytovii ze Stalą będzie dostępny TUTAJ. Początek transmisji o 17:45. W związku z transmisjami nie będziemy przeprowadzać relacji radiowych.

Zapraszamy do zakupu wejściówek na mecz. Nie czekajcie do ostatniej chwili. Biletów z każdą chwilą jest coraz mniej, dlatego najlepiej jak najszybciej zarezerwować sobie możliwość wejścia na stadion. Można to zrobić za pośrednictwem strony: bilety.bytoviabytow.pl.

Kasa główna będzie w niedzielę otwarta od 14:30. Zapraszamy!

Bytów, godz. 18:00, MKS Bytovia Bytów – Znicz Pruszków