PROGRAM IMPREZY MASOWEJ na sezon 2020/21

PROGRAM IMPREZY MASOWEJ

1.Wstęp.

Miejski Klub Sportowy Bytovia jako organizator imprezy masowej na stadionie w Bytowie ograniczy się do przeprowadzenia jednego typu imprezy, a mianowicie meczów piłkarskich II Ligi  prowadzonych  przez Polski Związek Piłki Nożnej na szczeblu centralnym.  Liczba spotkań przewidzianych do rozegrania na własnym stadionie wynosi 9. Wszystkie mecze są biletowane. Wejściówki rozprowadzane są w formie biletów oraz karnetów.

2. Przebieg imprezy.

Na godzinę przed rozpoczęciem meczu zamykany jest dostęp do terenu imprezy masowej, a wejście odbywa się wyłącznie za okazaniem ważnego biletu lub karnetu. Czas do rozpoczęcia spotkania wykorzystany jest do zajmowania miejsc. W tym czasie służby informacyjne dbają o płynne poruszanie się po obiekcie kibiców, służą informacją i radami. Przed wyjściem oraz w trakcie wyjścia zawodników na płytę boiska odgrywany jest hymn drużyny, spiker podaje składy obu zespołów. Zawodnicy witają się ze sobą oraz sędziami. Ze strony PZPN do obsługi spotkania wyznaczonych jest 4 sędziów (główny, dwóch bocznych oraz techniczny), jak również delegat PZPN. Po tych czynnościach sędzia główny rozpoczyna spotkanie, które trwa 90 min. Podzielone jest na dwie połowy, każda po 45 min. Przerwa między obu częściami wynosi 15 min. W systemie ligowym nie ma możliwości rozgrywania dogrywek ani rzutów karnych. Sędzia według własnego uznania może przedłużyć mecz, jeżeli w trakcie jego trwania nastąpiły dłuższe przerwy, np. w wyniku kontuzji, złych warunków atmosferycznych i innych nieprzewidzianych zjawisk. Po zakończeniu spotkania zawodnicy oraz sędziowie udają się do szatni, a kibice opuszczają obiekt pod nadzorem służb porządkowych i informacyjnych. W trakcie trwania całej imprezy w wyznaczonych punktach będzie można zakupić napoje, słodycze, artykuły spożywcze.

3. Godziny rozgrywania meczów.

Czas rozgrywania meczów nie jest zawsze taki sam. W związku z tym, że obiekt posiada sztuczne oświetlenie murawy rozpiętość czasowa rozgrywania meczów rozszerzyła się. Praktycznie będą mogły odbywać się w godzinach od 12.00 do 21.00. Zależne jest to od organizatora, ale również od Polskiego Związku Piłki Nożnej i telewizji Polsat lub TVP , które mają wyłączne prawa do transmisji telewizyjnych.

4. Informacja o sposobie udostępniania Programu Imprezy Masowej jej uczestnikom.

Program imprezy masowej jest udostępniany potencjalnym uczestnikom imprezy za pośrednictwem strony internetowej organizatora tj. MKS Bytovii Bytów: www.bytoviabytow.pl w zakładce STADION. Zapewnia to szybki i prosty dostęp do wspomnianych treści w każdej chwili. Ponadto na życzenie każdego z uczestników imprezy program może zostać udostępniony przy wejściu na stadion oraz w siedzibie klubu.