Powtórzmy pucharowe sukcesy

We wtorek Bytovia zmierzy się ze Śląskiem Wrocław w 1/16 finału Pucharu Polski. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu usłyszymy o 15:00.

Śląsk to zespół plasujący się obecnie na 11. miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy. Podopieczni trenera Tadeusza Pawłowskiego wygrali 4 spotkania, 3 zremisowali i 6 przegrali. Taki wynik złożył się na 15 punktów, które do tej pory zdobyli zawodnicy z Wrocławia. – Wszyscy wiedzą, że ten mecz jest dla nas bardzo ważny, dlatego jutro postawimy na najsilniejszy skład – powiedział dla klubowej telewizji Śląska Wrocław przed meczem z Bytovią trener Tadeusz Pawłowski.

Podbudowujący dla zawodników z Wrocławia może być ostatni wyjazd do Legnicy, który zakończył się wysokim zwycięstwem Śląska aż 5:0. W tym spotkaniu dwa trafienia zaliczył Marcin Robak, który jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców Lotto Ekstraklasy z 10 bramkami na koncie. To właśnie doświadczony napastnik może być najgroźniejszą bronią Śląska w meczu z Bytovią.

Pamiętajmy, że przed dwoma laty Bytovia zmierzyła się w Pucharze Polski ze Śląskiem Wrocław. Wówczas “Czarne Wilki” pokonały zielono-biało-czerwonych 3:0. Bramki dla naszej drużyn zdobyli w tym meczu: Marek Opałacz, Łukasz Wróbel z rzutu karnego i Mateusz Klichowicz.

Nasz zespół w piątek zremisował na wyjeździe z Chrobrym Głogów 0:0. Zawodnicy Adriana Stawskiego zajmują obecnie 8. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi z dorobkiem 23 punktów. W poprzedniej rundzie Pucharu Polski czarno-biało-czerwoni pokonali Elanę Toruń 3:1. Bramki dla Bytovii zdobyli: Maksymilian Hebel, Filip Burkhardt i Mateusz Kuzimski.

Bytów, godz. 15:00 MKS Bytovia Bytów – Śląsk Wrocław