Porażka z Myśliwcem

W niedzielę w Tuchomiu nasze rezerwy rozegrały ostatnią grę kontrolną przed rozpoczęcie ligi. Rywalem Bytovii II był miejscowy Myśliwiec. Spotkanie zakończyło się porażką naszego zespołu 1:2.

Mecz podzielony został na trzy tercje po 30 min i przebiegał pod dyktando naszych młodych zawodników. Wiele ciekawych, zespołowych akcji mogło się podobać, a po jednej z nich Łukasz Wasiak umieścił piłkę w bramce rywali. W naszej drużynie zagrało 20 piłkarzy, przez co zdarzały się też nieporozumienia i indywidualne błędy. Po jednym z nich napastnik Myśliwca zdobył wyrównującą bramkę. W końcówce spotkania gospodarze zdobyli zwycięskiego gola. Wydawało się jednak, że zawodnik rywali był na pozycji spalonej w momencie oddawania strzału, ale sędzie tego nie zauważył i bramka została uznana.

– Wynik jest mało istotny, choć moi zawodnicy powinni rozstrzygnąć mecz dużo wcześniej, bo mieli ku temu sporo okazji. Częste zmiany i rotacje w składzie powodowały, iż gra nie zawsze była płynna, a indywidualny błąd kosztował bramkę. Sędzia zawodów też się nie popisał, uznając drugiego gola dla gospodarzy, ale taki urok treningowych gier. Generalnie, ze sposobu gry i realizacji założeń taktycznych w dzisiejszym meczu jesteśmy zadowoleni – powiedział trener rezerw Artur Chajecki.

Myśliwiec Tuchomie – Bytovia II Bytów 2:1

Bramka: Łukasz Wasiak.

Skład MKS Bytovii II:

1. Tercja: Ryngwelski, Leik, Błaszkowski, Kaba, Chajecki, Wolski, Burzyński, Kropidłowski, Hendryk, Wasiak, Zagdan.
2. Tercja: Ryngwelski, Sławski, Burzyński (15′ Galikowski), Kaba, Żmuda-Trzebiatowski, Lorbiecki, Zblewski, Cecot, Czapiewski, Syldatk, Stenka.
3. Tercja: Ryngwelski, Galikowski, Kaba, Sławski (15′ Chajecki), Leik (20′ Cecot), Błaszkowski, Syldatk, Stenka (15′ Hendryk), Zagdan (15′ Kropidłowski), Wasiak, Wolski.