Porażka na inaugurację

Rezerwy przegrały na wyjeździe z Jaguarem Gdańsk 1:2 w pierwszej kolejce rundy wiosennej IV ligi. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Hubert Syldatk.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie robił zespół gospodarzy. Kilkakrotnie nasi obrońcy mieli mnóstwo pracy z szybko grającymi piłkarzami Jaguara, a dwukrotnie bramkarz Bartosz Ryngwelski uratował naszą drużynę przed utratą bramki. Raz po strzale głową, po rzucie rożnym i po uderzeniu napastnika gospodarzy z 12 metrów. Również i nasi zawodnicy mieli możliwość objęcia prowadzenia, ale strzał Sebastiana Kamińskiego, po akcji ze Sławomirem Dudą, efektownie obronił bramkarz miejscowych.

W drugiej połowie zespół Bytovii zmienił ustawienie. Jednak pomimo sporej przewagi, Jaguar po wyraźnym błędzie Krzysztofa Szymanowskiego i Michała Wdowiaka strzelił bramkę (48 min). Bytowiacy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zmiany rezultatu. Sygnał dał wprowadzony po przerwie Kacper Chajecki, którego strzał z 25 metrów końcami palców obronił bramkarz. Kilka minut później ten sam zawodnik dośrodkował piłkę z lewego skrzydła do Huberta Syldatka, ale młody napastnik minął się nieznacznie z piłką. Grę zespołu ciągnął Sławomir Duda, inicjując niemal wszystkie akcje ofensywne. Uaktywnił się Kamiński i Krzysztof Kropidłowski. W końcu, w 68 minucie Bytovia zdobyła zasłużoną bramkę. Prostopadłe podanie od Dudy wykorzystał Hubert Syldatk, strzelając po ziemi obok wychodzącego bramkarza. Niestety kolejny fatalny błąd Wdowiaka przyniósł rzut karny (81 min). Silnego strzału przy słupku nie zdołał obronić Ryngwelski. Kilka minut przed końcem meczu Bytovia powinna wyrównać. W sytuacji 3×2, dobre podanie od Dudy otrzymał nieobstawiony Bartosz Hering, ale niedokładnie przyjął piłkę i obrońca wślizgiem zdołał zablokować strzał naszego juniora. Mocno odsłonięci bytowiacy nadziali się w końcówce na kontrę, ale dobrze dysponowany tego dnia Bartosz Ryngwelski uratował nasz zespół przed utratą trzeciej bramki.

-Po raz kolejny, mimo dobrej gry schodzimy z boiska pokonani. Nasza młodzież w obronie popełniła dwa poważne błędy, a doświadczeni piłkarze gospodarzy wykorzystali nasze prezenty, co kosztowało nas utratę bramek i trzech punktów. Niestety nauka wymaga czasu i cierpliwości. Z przyjemnością patrzyło się na grę Sławka Dudy. Nasza młodzież dostała świetną lekcję od starszego kolegi, jak należy grać w piłkę nożną – powiedział po meczu Artur Chajecki.

Jaguar Gdańsk – MKS Bytovia II Bytów 2:1 (0:0)

Bramka: Syldatk (68)

Bytovia II: Ryngwelski – Kamiński, Wdowiak (84 Leik), Szymanowski, Witkowski – Wolski, Błaszkowski, Duda, Jeżewski (46 K.Chajecki), Kropidłowski – Syldatk  (75 Hering).