Porażka na inaugurację

Nie udała się inauguracja sezonu rezerwom Bytovii. Młody bytowski zespół po wyrównanym spotkaniu musiał uznać wyższość zespołu Barton Barcino, ulegając w Kępicach 1:3.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando piłkarzy z Bytowa, którzy próbowali narzucić swój styl gry. W 21 min dobrze wykonany rzut wolny przez Macieja Błaszkowskiego wylądował w bramce i goście objęli prowadzenie. Niestety pięć minut później, jedyna sytuacja zawodników z Barcina w pierwszej połowie przyniosła wyrównanie. Jeden z zawodników urwał się prawym skrzydłem i silnym strzałem pokonał Aleksa Stachyrę. Chwilę przed końcem pierwszych 45 minut bytowiacy powinni ponownie wyjść na prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony Huberta Syldatka trafiło na głowę Krzysztofa Zblewskiego, a uderzona przez niego piłka zatrzymała się na poprzeczce. Dobitka Adama Spiczak Brzezińskiego przeszła tuż obok bramki.

Drugą część lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 48 min błąd środkowych obrońców wykorzystał napastnik z Barcina i Barton wyszedł na prowadzenie. Goście próbowali odrobić stratę, jednak dobrze w defensywie spisywali się miejscowi. Najlepsze okazje w tym fragmencie gry miał K.Zblewski. H.Syldatk i A.Spiczak Brzeziński, jednak żadna z prób nie skończyła się sukcesem. Na minutę przed końcem jedna z kontr gospodarzy przyniosła im trzecią bramkę, gdy próbujący spod linii końcowej dośrodkować zawodnik Bartona przelobował bytowskiego bramkarza. Przyjezdni nadal dążyli do zmiany rezultatu jednak nie dali już rady odmienić losu spotkania i przegrali 1:3.

– Tak jak zapowiadałem, w początkowej fazie ligi przydarzy nam się kilka wpadek, gdyż juniorzy muszą się przestawić na granie seniorskie. W dzisiejszym meczu było to bardzo widać, niby prowadziliśmy grę a przeciwnik strzelał bramki. Jestem jednak przekonany, że z tym zespołem sprawimy jeszcze kilka niespodzianek – mówi trener Jacek Maszkowski.

BARTON Barcino – BYTOVIA II Bytów 3:1

BRAMKI: 0:1 M. Błaszkowski (21), 1:1 J. Kozieł (26), 2:1 M. Retka (26), 3:1 D. Lewiński (89).

BARTON: J. Żuliński – O. Czupa (46 P. Bubnowski), W. Bartkowski, M. Retka (90 P. Kozicki), R. Wólczyński, Ł. Kozieł, J. Kozieł, M. Szostak (46 D. Lewiński), M. Lewiński, Ł. Szamatowicz, T. Kuźmiński (79 M. Łącki).

BYTOVIA II: A. Stachyra – M. Wdowiak, K. Szymanowski, A. Szmidke, P. Leik, M. Błaszkowski, K. Zblewski, S. Jeżewski, A. Spiczak Brzeziński (66 K. Żmuda Trzebiatowski), J. Malich (46 B. Hering), H. Syldatk.

ŻÓŁTE KARTKI: R. Wólczyński, T. Kuźmiński.

SĘDZIOWIE: T. Karpik – P. Jankowski – D. Paczuła.