Pomogliśmy Zbyszkowi

Dziś w Restauracji Zamek odbyło się spotkanie podsumowujące akcję pomocy naszej legendzie – Zbyszkowi Oblizajkowi, któremu w kwietniu bieżącego roku pożar strawił dom. Ostatecznie podczas zbiórki udało się zebrać 16 574 złote!

Wtorek 21 kwietnia był prawdziwym dramatem dla naszej ikony. Pożar strawił część jego domu oraz przybudówkę, w której pozostawiony był samochód i wartościowy sprzęt, w tym ten potrzebny do pracy. Tragedia byłego zawodnika Bytovii nie pozostała obojętna jego kolegom z boiska, którzy postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy.

– Zbyszek to wspaniały człowiek, więc gdy tylko dowiedzieliśmy się o tej tragedii, nie wyobrażaliśmy sobie, by po prostu nie pomóc. To był ludzki odruch. Cieszymy się, że odzew był tak duży. Zrzucili się koledzy ze Startu Miastko, zarząd Bytovii również dołożył dosyć sporą cegiełkę. Za te wszystkie gesty dobrej woli serdecznie dziękujemy. Po prostu trzeba sobie pomagać – powiedział Ryszard Mądzelewski.

Akcja zyskała dużą popularność, zwłaszcza dzięki licytacjom koszulek, wśród których znalazły się takie perełki jak koszulka meczowa Deleu z czasów gry dla “Pasów”, trykot Artura Jędrzejczyka z Legii Warszawa ze spotkania Pucharu Polski czy koszulka z autografem Kuby Błaszczykowskiego, gdy ten występował w Borussi Dortmund, którą ze swojej prywatnej kolekcji przekazał Patryk Wolski.

– Naprawdę jestem wdzięczny chłopakom. Nie spodziewałem się tego. Brakuje słów. Potrafili się zorganizować i pomóc w tak ciężkiej sytuacji. Dziękuje z całego serca wszystkim ludziom dobrej woli – powiedział Zbigniew Olbizajek.

Dziękujemy wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do tej akcji!