Pokonać Spartę | Zapowiedź spotkania

Pierwsze dni listopada już za nami, a przed nami ostatnie 3 spotkania rundy jesiennej. Pierwszy mecz w tym miesiącu zagramy w Sycewicach, gdzie zmierzymy się z miejscową Spartą.

Sparta. Miasto-państwo w starożytnej Grecji znane ze swojej potęgi militarnej. Wielu z nas Spartę kojarzy szczególnie z legendy o Leonidasie oraz jego 300 wojownikach, którzy stawiali opór licznej armii wroga pod Termopilami. Tym razem w sobotnie popołudnie czeka nas “piłkarska bitwa”. Nie pod Termopilami, a w Sycewicach. Zamiast zbroi — strój piłkarski, a zamiast oręża — piłka.

Powiedzieć, że Sparta w obecnym sezonie nie błyszczy formą to jak nic nie powiedzieć. Na 12. ligowych spotkań przegrali aż 8, w pozostałych zdobywając zaledwie 10 punktów. Beniaminek od 5 konfrontacji nie jest w stanie zdobyć nawet punktu, co “Czarne Wilki” robią przez ostatni okres regularnie. Nie można jednak powiedzieć, że są zespołem, który rozdaje prezenty rywalom. W tym sezonie zdobyli komplet punktów z takimi zespołami jak Pogoń Lębork oraz Chojniczanka II Chojnice.

Nazwa drużyny jest w tym przypadku dobrana znakomicie. Waleczność, zaciętość oraz nieustępliwość to cechy, które można przypisać temu zespołowi. Nasz zespół będzie musiał się jutro ostro namęczyć, by wracać z tej delegacji “z tarczą”, co nie zmienia faktu, że są w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem. Wybór ten można argumentować nie tylko pozycjami w tabeli obu ekip. Ostatnie punkty trafiły na konto gospodarzy jutrzejszego spotkania 25 września, a mecz minionej, trzynastej kolejki zakończył się wysoką przegraną z rezerwami Lechii — aż 2:6.

Podopieczni Karola Szymleka są natomiast w gazie. Ostatnia wygrana z Jantarem Ustka przedłużyła serię spotkań bez porażki do 12 meczów. Dobra forma przekłada się na solidne, 5. miejsce w rozgrywkach czwartoligowych. Jednak duży ścisk w tabeli powoduje, że “Czarne Wilki” potrzebują każdego punktu, by utrzymać się w pierwszej piątce. Trzecią w tabeli Lechię II od ósmej Arki II dzielą zaledwie 2 punkty. Plan na sobotę jest zatem prosty, a krótko streścił go trener czarno-biało-czerwonych na konferencji – “zrobimy wszystko, żeby z Sycewic wywieźć 3 punkty!”.

KS Sparta Sycewice vs MKS Bytovia Bytów | 6.11 (sobota), godzina 17:00 | Sycewice, ulica Szkolna 1