Podsumowanie Turnieju “Czarnych Wilków”

Za nami pierwszy Turniej “Czarnych Wilków”. Po główne trofeum sięgnął zespół Oldboyów Bytovii, który pokonał po rzutach karnych Moyą Bytów. Trzecie miejsce przypadło Samorządowcom, natomiast czwarte trzecie Trenerom. Zapraszamy na krótkie podsumowanie zawodów.

W sobotę na sali bytowskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych o 14:30 rozpoczęło się zapowiadane już od dłuższego czasu święto bytowskiej piłki, czyli Turniej “Czarnych Wilków”. Zawody cieszyły się dużym zainteresowanie i już od samego początku sala pękała w szwach. Podczas uroczystego rozpoczęcia gości przywitał burmistrz Bytowa Ryszard Sylka, starosta powiatowy Leszek Waszkiewicz i były prezes PZPN Michał Listkiewicz, który pełnił również rolę sędziego podczas kilku pierwszych spotkań. Co ciekawe wystąpił w koszulce, w której sędziował finały Mistrzostw Świata we Włoszech w 1990 r.

Rywalizację zainaugurowało starcie drużyny Samorządowców z Zarządem. Następnie do rywalizacji ruszyły pozostałe ekipy, czyli Moya Bytów, Ultrasi, Rodzice, Trenerzy, Oldboys Bytovia, Polmor i Kibice. Poniżej prezentujemy ostateczne rozstrzygnięcia grupowe:

Grupa A:
1. Trenerzy – 7 pkt.
2. Samorząd – 5 pkt.
3. Zarząd – 4 pkt.
4. Rodzice – 0 pkt.

Grupa B:
1. Moya Bytów – 12 pkt.
2. Oldboye Bytovii – 9 pkt.
3. Polmor – 4 pkt.
4. Kibice – 3 pkt.
5. Ultrasi – 1 pkt.

W półfinałach zmierzyły się natomiast zespoły Moyej Bytów z Samorządowcami oraz Trenerów z Oldboyami. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem przedstawicieli stacji paliw z Bytowa, natomiast w drugim starciu lepsi okazali się bytowscy Oldboye. Przegrani z półfinałów zagrali o 3. miejsce. W tej rywalizacji Samorządowcy okazali się lepsi od trenerów i w ostatecznym rozrachunku to oni uplasowali się na najniższym stopniu podium. Natomiast w wielkim finale toczyła się zażarta walka o ostateczny triumf. Po zaciętym meczu, w którym Oldboye zremisowali 2:2 z Moyą Bytów o zwycięstwie musiał zdecydować konkurs rzutów karnych, w którym lepsi okazali się dawni zawodnicy naszego klubu. Poniżej pierwsza czwórka turnieju:

  1. Oldboys Bytovia
  2. Moya Bytów
  3. Samorządowcy
  4. Trenerzy

W ceremonii dekoracji wzięli udział czterej byli prezesi Bytovii: Bogdan Adamczyk, Janusz Wiczkowski, Krzysztof Dyks oraz Tomasz Baranowski. Poza nimi nagrody wręczali obecny prezes Krystian Błank i wiceprezes Adrian Lass. Statuetki trafiły w ręce czterech najlepszych drużyn. Podziękowani otrzymali również sędziowie w składzie: Michał Listkiewicz, Jacek Maszkowski oraz Waldemar Kowalik.

– Cieszę się, że nasz turniej cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Udało nam się zrobić to, co zakładaliśmy, czyli zintegrować środowisko związane z Bytovią. Przyjemnie było patrzeć, że tyle osób związanych obecnie i w przeszłości z naszym klubem spotkało się w jednym miejscu. Dziękuję wszystkim gościom, kibicom, zespołom biorącym udział w zawodach, burmistrzowi, staroście, sędziom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju. Razem tworzymy coś więcej. Jesteśmy jedną wielką czarno-biało-czerwoną rodziną – powiedział po turnieju prezes Krystian Błank.