Pierwszy sparing w Turcji

W środę o 9:00 czasu polskiego Bytovia Bytów zmierzy się z rosyjskim FK Armawir. Będzie to pierwszy sparing naszego zespołu podczas obozu w Belek.

Nasz jutrzejszy rywal na co dzień występuje na zapleczu rosyjskiej ekstraklasy. Do 2016 r. grał pod nazwą Torpedo Armawir. Zawodnicy prowadzeni przez Arsena Papikyana zajmują obecnie 17. miejsce na 20 drużyn w 1. Division. Do tej pory Rosjanie zgromadzili 25 punktów w 24 meczach.

Najlepszym strzelcem FK Armawir jest Nikita Bezlikhotnov, który w 20 meczach zdobył 6 goli i zaliczył 2 asysty. Do Armawiru trafił z występującego również w II lidze rosyjskiej Shinnika Yaroslavl.

Bytovia ma za sobą już pierwsze treningi w tureckim Belek. Podopieczni Adriana Stawskiego zameldowali się na miejscu w niedzielę wieczorem. W sparingach rozgrywanych w naszym kraju czarno-biało-czerwoni spisywali się bardzo dobrze. Zremisowali tylko jeden mecz, a pozostałe wygrali. Przed wyjazdem do Turcji “Czarne Wilki” odniosły okazałe zwycięstwo z Mieszkiem Gniezno, pokonując III-ligowca aż 7:1.

SPARING: FK Armawir – MKS Bytovia Bytów

13.02. godz. 9:00 (11:00 czasu lokalnego), Belek (Turcja).