Ostatni weekend wakacji przy Mickiewicza 13 | zapowiedź spotkania z Jantarem

Ostatnia sobota sierpnia zapowiada się naprawdę gorąco. Z tej okazji niektórzy jadą nad morze do Ustki, ale jutro to Ustka przyjedzie do nas, na Mickiewicza 13. “Czarne Wilki” zmierzą się bowiem z Jantarem Ustka.

Jantar Ustka jest jednym z tych zespołów, którym “upiekło się” po zakończeniu minionego sezonu. Mimo miejsca w strefie spadkowej na koniec zeszłego sezonu dzięki wycofaniu się z rozgrywek Kaszubii Kościerzyna w tym sezonie grają nadal w tych rozgrywkach. Nowa szansa wykorzystywana zostaje na korzyść młodych adeptów usteckiej akademii. W samym meczu inauguracyjnym na boisku w Gdynii zadebiutowało aż 10 młodych zawodników z rocznika 2005 oraz 2007.

Małe doświadczenie na boiskach seniorskich tak młodej kadry przedkłada się jednak na wyniki. Po czterech spotkaniach nie zdobyli jeszcze choćby punktu w meczach kolejno z rezerwami Arki, Aniołami, rezerwami Chojniczanki oraz Spartą Sycewice. Bilans bramkowy to natomiast 3 bramki strzelone, ale aż… 16 goli strzelonych przez rywali. Brak punktów jest w tym momencie skutkiem ubocznym tego, że budowany jest młody, lokalny fundament zespołu.

Bytovia natomiast w ostatnim meczu w końcu odbiła się od dołu tabeli. W Słupsku podopieczni Karola Szymleka w końcu pokonali demony negatywnego początku sezonu i po meczu z Gryfem dopisali do swojego konta pierwsze 3 punkty wygrywając 2:0.  Mecz ten dał oddech i pokazał, że ten zespół nie zapomniał jak wygrywać mecze. Na ten moment udało się wybić na 14. miejsce w ligowej tabeli, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i bytowiacy już w sobotę chcą dopisać do swojego konta kolejne punkty. Czy to się uda? Taką mamy nadzieję, ale to już zweryfikuje boisko.

Mecz “Czarnych Wilków” z Jantarem Ustka odbędzie się 27 sierpnia (sobota) na bytowskim Stadionie Miejskim przy ulicy Mickiewicza 13. Start spotkania planowany jest na godzinę 18:00. Kasy biletowe otwarte będą od godziny 16:00.