Olimpijczycy przyjeżdżają do Bytowa

W pierwszym domowym meczu mierzyliśmy się z Olimpią Grudziądz, w drugim również zagramy z Olimpią, ale tym razem tą z Elbląga. Początek spotkania o 18:00.

Olimpijczycy początku bieżącego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Przegrana na inaugurację z Wigrami Suwałki (1:2) oraz przed własną publicznością z Motorem Lublin (1:3) plasuje ich przed spotkaniem z “Czarnymi Wilkami” na 17. pozycji w ligowej tabeli. Na pewno nie takiego początku rozgrywek oczekiwali kibice. Zwłaszcza że dużo mówiło się o potrzebie zmian po zakończeniu sezonu 2019/20.

Jeszcze przed zakończeniem poprzednich rozgrywek w Elblągu doszło do zmiany na stanowisku trenera. Adama Noconia zastąpił były trener Gryfa Wejherowo, a dawniej zawodnik naszego zespołu Łukasz Kowalski. W minionym sezonie goście do samego końca walczyli o awans do I ligi. Dopiero w ostatniej kolejce Olimpia straciła szansę na udział w barażach. Ostatecznie goście uplasowali się na 8. miejscu z dorobkiem 50 punktów.

Latem do Elbląga trafił były wieloletni zawodnik “Czarnych Wilków” Janusz Surdykowski. Doświadczony napastnik poprzednie dwa sezony spędził w Chojniczance Chojnice. W rozpoczętych niedawno rozgrywkach popularny “Surdyk” wystąpił w dwóch meczach Olimpii przez pełne 90 minut.

Bytovia udanie rozpoczęła sezon. W pierwszym meczu nasi zawodnicy pewnie pokonali Olimpię Grudziądz 2:0 po dwóch trafieniach Kacpra Sezonienki. W 2. kolejce natomiast nasi zawodnicy podzielili się punktami ze Zniczem Pruszków, remisując 1:1. Jedyną bramkę dla “Czarnych Wilków” zdobył w tym meczu Piotr Giel. Miejmy nadzieję, że również w kolejnym spotkaniu przed własną publicznością podopieczni Adriana Stawskiego pokażą się z dobrej strony i komplet oczek zostanie przy Mickiewicza 13.

Zapraszamy do zakupu wejściówek na mecz. Nie czekajcie do ostatniej chwili. Biletów z każdą chwilą jest coraz mniej, dlatego najlepiej jak najszybciej zarezerwować sobie możliwość wejścia na stadion. Bilety można nabyć za pośrednictwem strony: bilety.bytoviabytow.pl.

Początek transmisji meczu z Olimpią Elbląg o 17:30. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przedmeczowe studio, w którym porozmawiamy o naszym jutrzejszym przeciwniku. Spotkanie będzie można obejrzeć TUTAJ!

Bytów, godz. 18:00, MKS Bytovia Bytów – ZKS Olimpia Elbląg