Obronić twierdze | Zapowiedź spotkania

Ostatni raz na własnym stadionie “Czarne Wilki” przegrały 29 maja. W tym czasie tylko Jaguar był wstanie wywieźć z Bytowa chociaż punkt. Jutro twierdze przy Mickiewicza 13 “najedzie” Jantar Ustka. Czy bytowiacy odeślą rywali z “kwitkiem” i pozostawią twierdze niepokonaną?

7 spotkań, 6 wygranych, 1 remis. Statystyka dotycząca spotkań domowych “Czarnych Wilków” może robić wrażenie. Wygrywając na zakończenie minionego sezonu z Pogonią Siedlce 4:3 bytowiacy rozpoczęli budowę twierdzy, którą do tego czasu nie potrafił zdobyć nikt. Najbliżej tego wyczynu był dwa tygodnie temu Jaguar Gdańsk. Drużyna niepokonana jeszcze w tych rozgrywkach przyjechała tutaj potrzymać swoją znakomitą passę. I to zrobiła. Zrobiła to również Bytovia. Bezbramkowy remis nie dał kibicom tego, czego oczekują przychodząc na stadion, czyli bramek. Emocji jednak nie brakowało.

Tym razem po punkty przyjeżdza Jantar Ustka. Zespół, który po 12 kolejkach zajmuje 13. pozycje w ligowej tabeli. Na ten moment na swoim koncie zebrali 16. oczek. I to zdobywali je w spotkaniach, w których nie byli faworytami. Tak było w minionej kolejce, w której pokonali rezerwy gdańskiej Lechii 1:0. Po dwunastu kolejkach sytuacja w tabeli jest naprawdę wyrównana. Zajmującym 14. miejsce Czarnym Pruszcz do czwartek Lechii II brakuje… 3 punktów. Jantar kolejnym zaskakującym wynikiem pod rząd mógłby naprawdę mocno wspiąć się w górę ligowej tabeli, jednak czy… zdołają oni pokonać Bytovie u siebie?

Jeśli chodzi o podopiecznych Karola Szymleka trudno jest ich pokonać w ostatnim czasie – nie tylko w domowych warunkach, ale również i w delegacjach. Seria, w której pozostają niepokonani wzrosła do 11. spotkań. Ostatnie 3 spotkania jednak kończyły się podziałami punktów. Czy nie ma lepszego miejsca do wygrania spotkania niż spotkanie przy własnej publiczności?

MKS Bytovia Bytów vs MKS Jantar Ustka | 30 października 2021, sobota, godzina 18:00 | Bytów, Mickiewicza 13

Bilety nadal dostępne na stronie bilety.bytoviabytow.pl oraz jutro w kasach biletowych od 15:30.