Niedziela w Rumii | Zapowiedź spotkania

Walka o miejsca w grupie mistrzowskiej wchodzi w decydującą fazę. “Czarne Wilki” czeka ostatnie spotkanie wyjazdowe rundy zasadniczej. W niedzielny poranek udadzą się do Rumii, gdzie zmierzą się z miejscowym Orkanem. 

Tegoroczny beniaminek jest aktualnie czerwoną latarnią ligowych rozgrywek. Z 14 punktami na swoim koncie zajmuje 21. pozycję w tabeli. Blisko są zatem tego, aby już na pierwszym sezonie zakończyć swój powrót na ten szczebel po dwóch latach. Ich sytuacji nie poprawia również początek rundy wiosennej, podczas którego zaliczyli już hat-trick porażek – kolejno z Czarnymi Pruszcz 1:2, Gromem Nowy Staw 2:5 oraz Lechią II Gdańsk 2:6.

Trener Karol Szymlek wstępnie mógł poznać zespół naszych jutrzejszych rywali w czerwcu. Podczas meczu barażowego o awans do IV ligi prowadzona w poprzednim sezonie przez Szymleka Lipniczanka Lipnica gościła na swoim stadionie zespół z Rumii. Wówczas reprezentant powiatu bytowskiego okazał się gorszy odnosząc porażkę aż 1:6. Co ciekawe tak wysoka wygrana dała zespołowi Orkana awans dzięki lepszemu bilansowi bramek. Niedzielne spotkanie będzie zatem dobrą okazją na osobisty rewanż ze strony trenera Karola.

Bytovia jest natomiast w zdecydowanie lepszej sytuacji niż Orkan, jednak nadal w nie na tyle komfortowej, by być pewna gry w grupie mistrzowskiej. Do niej przybliżył natomiast ostatni mecz. Po słabym starcie piłkarskiej wiosny w derbowej potyczce z Pogonią Lębork czarno-biało-czerwoni w końcu zebrali całą pulę wygrywając 1:0 po bramce Kuby Malicha. Punkty te pozwoliły awansować im na 9. pozycję łącznie dając 28. oczek na koncie.

Faworyt jutrzejszego spotkania w teorii jest znany. U naszego oficjalnego bukmachera, Superbet, kurs na bytowski zespół wynosi 1,38, na remis już aż 4,75, a na Orkan – 5,75. Bytovia jest w tym meczu wskazywana jako tak zwany “pewniaczek”. Jednak nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Podczas ostatniego wyjazdu “Czarne Wilki” również były wskazywane na faworyta spotkania w meczu z innym zespołem znajdującym się w strefie spadkowej, czyli Borowiakiem Czersk. Jak się to zakończyło wiemy dobrze. Podopieczni Karola Szymleka muszą zachować koncentrację i nie zlekceważyć rywala. Resztę zweryfikuje boisko.

Mecz Bytovii Bytów z Orkanem Rumia odbędzie się w niedzielę, 27 marca, na Stadionie Miejskim w Rumii przy ulicy Mickiewicza 43. Pierwszy gwizdek arbitra usłyszymy o godzinie 12:00.