Niedziela w Chojnicach | Zapowiedź spotkania

24 października, godzina 11:00. Gdy część z nas będzie myślała o niedzielnym obiedzie, “Czarne Wilki” rozpoczną w Chojnicach walkę o kolejne punkty. W kolejnej ligowej potyczce zmierzymy się z rezerwami drugoligowej Chojniczanki.

2 maja 2021. 31. kolejka e-Winner 2 ligi. Rewanżowe spotkanie pomiędzy zespołami Chojniczanki i Bytovii w minionym sezonie. Walczące o przetrwanie “Czarne Wilki” w deszczowych Chojnicach musiały uznać wyższość faworyzowanej tego dnia “Chluby Grodu Tura”. Tego dnia chyba nikt nie spodziewał się, że prawie pół roku później zespół z Bytowa wróci na Mickiewicza 12, jednak tym razem w celu skonfrontowania się z drużyną rezerw drugoligowca. Rzeczywistość jednak potrafi nas mocno zaskoczyć.

Nie tylko ligowa rzeczywistość się zmienia, ale i faworyt spotkania. Tym razem to podopieczni Karola Szymleka są wskazywani jako drużyna, która może zgarnąć komplet punktów. Passa 10. meczów bez porażki pokazuje, że “Czarne Wilki” są w gazie. Ich gra zachwyca nie tylko kibiców z Bytowa, ale i kibiców rywali, a co najważniejsze – jest również skuteczna. Bo passa to nie wszystko, średnia 2,5 bramki strzelonej przez ofensywę bytowskiej watahy przyprawia koszmary bramkarzom rywali.

Jednak o Bytovii wiemy wiele, przyjrzyjmy się naszemu rywalowi. Rezerwy Chojniczanki po 11. kolejkach zajmują 9. pozycję w ligowej tabeli. 15 na swoim koncie dają im stratę zaledwie 3 punktów do naszego zespołu znajdującego się na 5 pozycji, z różnicą, że Chojniczanka czeka nadal na swoją kolejkę pauzy, która będzie miała miejsce dopiero w marcu – w przed ostatniej rundzie przed podziałem na grupę mistrzowską i spadkową.

Ostatnie spotkanie rozegrali w minioną środę, kiedy to w V rundzie regionalnego Pucharu Polski przegrali z Bałtykiem Gdynia aż 0:6. – W pierwszej połowie gra była wyrównana, jednak to przeciwnik wyszedł na prowadzenie po skutecznej kontrze. W drugiej odsłonie spotkania każdy z naszych błędów w przejściu do obrony został bezlitośnie wypunktowany przez rywala co dało im pokaźną przewagę bramkową. Przygoda z Pucharem Polski się skończyła, natomiast my musimy się skupić na najbliższym meczu ligowym – komentował po spotkaniu trener rezerw, Piotr Ciołkowski. Jeżeli do środowego spotkania zaliczymy jeszcze spotkanie ligowe okazuje nam się mała, czarna passa chojniczan. Przed pucharowymi zmaganiami przegrali oni bowiem z rezerwami Lechii 3:4 po emocjonującym spotkaniu. Czy podopieczni Karola Szymleka dołożą swoją cegiełkę do gorszego okresu zespołu trenera Ciołkowskiego? Tego dowiemy się już jutro.

MKS Chojniczanka II Chojnica vs MKS Bytovia Bytów | 24 października, niedziela, godzina 11:00 | Chojnica, Mickiewicza 12

 232 total views,  4 views today