Nie odpoczywamy, tylko gramy

Chociaż “Czarne Wilki” swój ostatni mecz rozgrywały w niedzielę, to już jutro podopieczni Kamila Sochy zagrają na własnym boisku z KKS Kalisz. Początek meczu o 17:00.

Mimo że KKS to beniaminek na poziomie II ligi, to kaliszanie radzą sobie całkiem nieźle w trwającym sezonie. Do tej pory zgromadzili 35 punktów. Na taki wynik złożyło się 11 zwycięstw, 2 remisy i 11 porażek. KKS wyprzedza więc nasz zespół o 6 oczek.

Szkoleniowcem zespołu z Kalisza jest dobrze znany na szczeblu centralnym Ryszard Wieczorek. Doświadczony trener w przeszłości prowadził m.in. Odrę Wodzisław Śląski, Koronę Kielce, czy ROW Rybnik. W poprzednim sezonie to właśnie pod wodzą Wieczorka KKS wywalczył awans do II ligi.

W barwach naszego środowego rywala znajdziemy jedną twarz znaną sympatykom Bytovii. Bartosz Walencik, bo to o nim mowa znajdował się w kadrze “Czarnych Wilków” w rundzie jesiennej sezonu 2017/18. W tym czasie nie wystąpił jednak w żadnym oficjalnym meczu w czarno-biało-czerwonej koszulce.

Nasz zespół natomiast po całkiem udanym okresie i pięciu meczach bez porażki, obecnie przeżywa mały kryzys. W niedzielę zawodnicy Kamila Sochy przegrali na wyjeździe ze Śląskiem II Wrocław 2:3. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Mateusz Wrzesień i Piotr Giel. Miejmy jednak nadzieję, że “Czarne Wilki” wykorzystały już limit pecha i w środę komplet punktów zostanie przy Mickiewicza 13.

Jutrzejsze spotkanie będzie można obejrzeć w aplikacji mobilnej sponsora tytularnego rozgrywek eWinner.

Bytów, godz. 17:00, MKS Bytovia Bytów – KKS 1925 Kalisz