raport młodzieżowy

Młodzieżowy raport #3

Kolejny tydzień i kolejny raport z poczynań naszej młodzieży. W niedzielę swoje rozgrywki zakończył Junior C, który w tym roku nie przegrał żadnego meczu, zajmując ostatecznie 3. miejsce w lidze. Gratulujemy!

Pomorska Liga Juniorów Młodszych “Max Bögl” – wiosna

32. kolejka – 05.06.2021

MKS Bytovia – Arka Gdynia 0:15

Tabela rozgrywek:

1. Arka Gdynia – 12 meczów – 36 pkt.
  2. Bałtyk Gdynia AP – 13 meczów – 28 pkt.
  3. Jaguar Gdańsk AP – 12 meczów – 25 pkt.
  4. Beniaminek 03 Starogard Gdański – 13 meczów – 25 pkt.
  5. Arka Gdynia SI – 12 meczów – 24 pkt.
  6. Gedania Gdańsk – 12 meczów – 24 pkt.
  7. Gryf Słupsk KS – 13 meczów – 24 pkt.
  8. Chojniczanka Chojnice – 12 meczów – 18 pkt.
  9. Jantar Ustka – 12 meczów – 17 pkt.
  10. GOSRiT Luzino – 11 meczów – 15 pkt.
  11. Radunia Stężyca – 11 meczów – 15 pkt.
  12. GTS Pruszcz Gdański – 12 meczów – 13 pkt.
  13. Pomezania Malbork – 12 meczów – 13 pkt.
  14. Gryf Wejherowo – 12 meczów – 11 pkt.
  15. Gryf Tczew MKS – 13 meczów – 9 pkt.
  16. KP Starogard Gdański – 13 meczów – 4 pkt.
  17. MKS Bytovia Bytów – 13 meczów – 0 pkt.

Liga Juniorów C1 – grupa Słupsk

9. kolejka – 06.06.2021 r.

Gryf Słupsk KS – MKS Bytovia 1:4
Bramki: Stenka 19′, Lubiński 62′, Pela 68′, Wojach 79′.

Bytovia: Żuk, Łącki, Borkowski, Stenka, Wojach, Pela, Wyszomirski, Orłowski, Kobiela, Cyrson, Sylka. (skład rezerwowy) Domaros, Król, Zygier, Wirkus, Kąkol, Żmuda Trzebiatowski, Lubiński.

W minioną niedzielę zespół Juniora C rozegrał na wyjeździe ostatnie ligowe spotkanie z Gryfem Słupsk. Mecz rozgrywany był w słonecznej pogodzie i przy wysokiej temperaturze, co nie pomagało zawodnikom. Zwłaszcza, że spotkanie rozgrywane było na sztucznej nawierzchni.

Od początku nasi zawodnicy narzucili swój styl gry i zepchnęli drużynę Gryfa do głębokiej defensywy. Jednak na bramkę musieliśmy długo czekać, gdyż obrona i bramkarz gospodarzy skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. Dopiero w 19 min po indywidualnej akcji w obrębie 16 metra, kapitalnym strzałem popisał się Kamil Stenka, który pokonał bramkarza Gryfa. Niestety tylko z przewagą jednego gola zakończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa rozpoczęła się niekorzystnie dla naszego zespołu. W 45 min po stracie piłki w środku boiska zawodnicy Gryfa prowadzili szybki kontratak, który zakończyli zdobyciem bramki po strzale w długi róg Arka Żuka. Wysoka temperatura nie pomagała w grze zawodnikom. Jednak nasz zespół zaczął grać szybciej i efektem tego były kolejne bramki dla naszej drużyny. W 62 min Mateusz Lubiński po podaniu Pawła Sylki w polu karnym umieścił piłkę w bramce. Pięć minut później w 67 min po indywidualnej akcji w polu karnym, kapitalnym strzałem Bartosz Pela zdobył bramkę na 3:1, a po nim po strzale z 25 metrów Ksawier Wojach od słupka wbił piłkę do bramki ustalając końcowy wynik meczu na 4:1 dla naszego zespołu.

– To kolejne dobre spotkanie moich zawodników, którzy bardzo pewnie i mądrze zagrali wygrywając ze swoimi rówieśnikami ze Słupska zasłużenie. Chłopcy mieli jeszcze przynajmniej trzy sytuacje, po których mogli podwyższyć wynik spotkania. Gra była poukładana i bardzo dojrzała w wykonaniu mojego zespołu. Piłka rozgrywana była od własnej bramki przez wszystkie formacje i każda akcja ofensywna była zakończona strzałem. Gdyby nie bardzo dobra postawa bramkarza Gryfa mój zespół ten mecz mógł wygrać wyżej. Wszyscy zawodnicy zasługują na duże brawa za grę i podziękowania za cały sezon, w którym rozgrywki kończymy na pudle. Trzecie miejsce w lidze to dobry wynik – powiedział po meczu trener Adam Zborowski.

1. Lew Lębork – 12 meczów – 34 pkt.
  2. Myśliwiec Tuchomie 12 meczów – 27 pkt.
  3. Bytovia Bytów – 12 meczów – 23 pkt.
  4. Gryf Słupsk KS – 12 meczów – 16 pkt.
  5. Tęcza Brusy – 12 meczów – 15 pkt.
  6. Czarni Czarne – 12 meczów – 9 pkt.
  7. Wybrzeże Objazda – 12 meczów – 0 pkt.
  8. Piast Człuchów (*) – 0 pkt.
    * Piast Człuchów wycofał się z rozgrywek

Liga Juniorów D2 – grupa Słupsk II

Kolejka 12. – 02.06.2021 r.

MKS Bytovia – Myśliwiec Tuchomie 0:10

MKS Bytovia: Fenkanin, Sierakowski, Sierosławski, Domaros, Zblewski, Pałubicki, Gostomski, Borkowski, Żmuda-Trzebiatowski. (skład rezerwowy) Okroj, Maliszewski, Grabowski, Trawicki, Szada Borzyszkowski, Gański, Maślona.

Junior D2 zagrał kolejne dwa mecze w słupskiej klasie okręgowej D2. W środę 2 czerwca na własnym boisku gościliśmy Myśliwca Tuchomie. Drużyna gości pewnie wygrała ten mecz 10:0.

Kolejka 22. – 05.06.2021 r.

Kaszubia Studzienice – MKS Bytovia 9:1 (6:0)
Bramka: Adrian Żmuda-Trzebiatowski 62′.

MKS Bytovia: Fenanin, Maliszewski, Sierosławski, Domaros, Pałubicki, Gostomski, Borkowski, Żmuda-Trzebiatowski.

Następnie w sobotę 5 czerwca w okrojonym składzie udaliśmy się na wyjazdowy mecz do Studzienic, gdzie podejmowaliśmy drużynę Kaszubii. Pierwsza połowa to dominacja gospodarzy, którzy po składnych akcjach i dobrym wykończeniu zdobyli 6 goli. W drugiej części gry wyszliśmy odważniej i gra się wyrównała. Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych okazji, ale udało się strzelić tylko jedna bramkę. Koledzy z Kaszubii dołożyli natomiast kolejne 3, ustalając wynik meczu na 9:1.

– Ostatnie dwa mecze to wysokie porażki, byliśmy drużyną słabszą, ale chłopcy zebrali cenne doświadczenie. To początek ich przygody z piłką. Z każdego meczu mamy naukę, która procentuje i widać efekty w indywidualnych umiejętnościach. Chciałbym bardzo podziękować rodzicom dzieci za pomoc w transporcie na mecz do Studzienic. Super, że można na Was liczyć, DZIĘKUJĘ! – powiedział po meczach swojego zespołu trener Krzysztof Król.