“Młode Wilki” poznały medalistę igrzysk

W poniedziałek, w sali głównej Bytowskiego Domu Kultury, brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich, Lech Stoltman, spotkał się z młodymi zawodnikami naszej Akademii Młodych Wilków.

Wicemistrz świata w pchnięciu kulą z 2017 i 2019 roku, brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich z Rio oraz Tokio, 3 miejsce Mistrzostw Europy w 2016 roku. Tytułu, które zdobył bohater poniedziałkowego spotkania, mówią same za siebie o tym z jak wyjątkowym bytowiakiem młodzi zawodnicy mieli okazje się spotkać. Lech Stoltman opowiedział o swojej historii. O tym, jak przygotowywał się, pracował, trenował, by jego sportowa ścieżka mogła zaprowadzić go na olimpijskie podium. A przede wszystkim jak odnalazł w sobie motywację, by mimo przeciwności nie poddawać się i walczyć.

“Młode Wilki” miały okazje nie tylko wysłuchać życiowej historii naszego gościa, ale również zadać mu pytania. Duże zainteresowanie spotkaniem może budzić nadzieję, że zaowocuje ono w dużą dawkę motywacji dla przyszłości bytowskiego sportu.

Bardzo się cieszę, że Lech skorzystał z naszego zaproszenia. Licznie zgromadzonym zawodnikom i ich rodzicom opowiedział swoją historię. Nie tylko o zdobytych medalach igrzysk olimpijskich, czy mistrzostw świata, ale przede wszystkim o tym jak sport pomógł mu w życiu po wypadku motocyklowym. Nasi młodzi zawodnicy dowiedzieli się jak dużo trzeba trenować, i jak “twardy” trzeba mieć charakter, żeby osiągnąć w sporcie sukces. Lechowi życzymy kolejnych sukcesów na arenie międzynarodowej oraz złota w Paryżu 2024, a naszym chłopakom jego charakteru i zapału w dążeniu do obranego celu – podsumował spotkanie dyrektor Akademii, Tomasz Mielewczyk.

Fotografie autorstwa Bronisława Maikowskiego z Kuriera Bytowskiego, dziękujemy!