Minimalna porażka

Nikłą porażką 0:1 zakończył się kolejny sparing młodych bytowiaków. Tym razem w Tuchomiu ulegli miejscowemu Myśliwcowi, który w poprzednim sezonie zajął wysokie, 4. miejsce w lidze okręgowej.

Od początku swobodnie wymieniający piłkę bytowiacy próbowali przedrzeć się pod pole karne przeciwników, jednak bez powodzenia. Gospodarze natomiast starali się przejąć futbolówkę i szybko przekazać ją do dwójki napastników. W 12 min taki pomysł zdał egzamin, piłkę na 10 m w polu karnym dostał były zawodnik Bytovii Rafał Zagdan i z pół obrotu uderzył na bramkę, piłka po drodze odbiła się od nogi Michała Wdowiaka i wpadła do siatki, obok zdezorientowanego Alexa Stachyry. W tej części najlepszą sytuację bytowiacy mięli po rzucie rożnym, kiedy zakotłowało się na 5 m przed bramką Myśliwca, jednak w ostatniej chwili piłkę wyłuskał bramkarz z Tuchomia. Pozostała część gry przebiegała przeważnie w środku pola i jedna i druga drużyna nie potrafiły groźniej zaatakować bramki rywali.

Drugie 45 min lepiej rozpoczęli goście. Już 52 min ładna akcja Sebastiana Jeżewskiego i prostopadłe zagranie trafiło do Bartosza Heringa, który przegrał pojedynek z bramkarzem, a dobijający piłkę Kacper Chajecki nie trafił w bramkę. Gospodarze, też kilka razy zapędzali się na pole karne bytowiaków, ale brakowało skuteczności w dograniach lub strzałach, co zaowocowało tylko jednym celnym strzałem, z którym poradził sobie A. Stachyra. Bytowiacy mięli jeszcze szansę wyrównać w 75 min, gdy dorzucenie piłki z rzutu wolnego przez Krzysztofa Szymanowskiego trafiło w głowę zawodnika z Tuchomia i futbolówkę lecącą pod poprzeczkę z olbrzymim trudem końcami palców na róg wybił miejscowy bramkarz.

– Cieszy fajna gra piłką, dużo zagrań z pierwszej piłki. Cały mecz praktycznie zawodnicy grali rozgrywając piłkę od tyłu, co fajnie się oglądało. Tak jak mówiłem wcześniej, brakuje nam ogrania seniorskiego, ale to przyjdzie z czasem. Najważniejsze, że jest z kim pracować i chłopacy chcą słuchać – mówi trener Jacek Maszkowski.

MYŚLIWIEC Tuchomie – BYTOVIA Bytów 1:0

BYTOVIA: A. Stachyra – M. Wdowiak, K. Szymanowski, P. Leik, A. Spiczak Brzeziński, K. Zblewski, S. Jeżewski, B. Wolski, K. Chajecki, J. Malich, H. Syldatk oraz Sz. Tochman, M. Łangowski, B. Hering, D. Somionka, A. Chłopecki.