jacek maszkowski

Kolejne zwycięstwo

W niedzielę o godz. 11.00 rozpoczął się drugi mecz kontrolny bytowskich rezerw. Po dobrym spotkaniu Bytovia II Bytów pokonała ligowego rywala Myśliwca Tuchomie 4:0.

Choć nadal nieobecności trzech podstawowych zawodników (Michał Wdowiak i Dawid Kowalonek choroby, a Bartosz Hering wyjazd) powodują, iż część zawodników musi grać nie na swoich pozycjach, to mecz z Myśliwcem pokazał, że w młodych chłopakach drzemie spory potencjał i zaangażowanie. Pierwsze 25 min przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy wykorzystali dwa stałe fragmenty gry. Najpierw wybitą przez obrońców piłkę przejął na 18 m Krzysztof Zblewski i strzelił nie do obrony, a po 10 minutach dobrze wykonany rzut rożny przez Macieja Błaszkowskiego i piłka w zamieszaniu trafiła do Sebastiana Jeżewskiego, który z bliska pokonał bramkarza rywali. Po przetasowaniach w składzie inicjatywę przejęli goście, którzy stworzyli kilka zaczepnych akcji, lecz większość z nich udawało się zatrzymać dobrą grą obrońców lub czujny między słupkami był Konrad Syldatk.

W drugiej części gra się wyrównała, choć groźniejsze okazje stworzyli bytowiacy z czego dwie zakończyły się bramkami. W 72 min bardzo ładną akcję prawą stroną przeprowadzili miejscowy, kiedy to Adam Spiczak Brzeziński mocno wrzucił piłkę spod linii końcowej, a na 5 m wślizgiem do siatki wepchnął ją Andrzej Chłopecki. Pod koniec spotkania wynik ustalił zawodnik przyjezdnych, który trafił do własnej bramki po zagraniu Jakuba Malicha. Choć jedni i drudzy stworzyli w tej części spotkania jeszcze kilka sytuacji to jednak bramki już nie padły i bytowiacy wygrali 4:0.

– Cieszy spore zaangażowanie w tych spotkaniach wszystkich chłopaków, co powoduje, że przeciwnik nieraz nie potrafi wyjść ze swojej połowy. Na razie też bardzo pozytywnie spisuje się defensywa, bo w dwóch spotkaniach z silnymi rywalami nie tracimy bramki, a do tego w ofensywie trafiliśmy już 11 razy. Mam nadzieję, że do zdrowia szybko wrócą nasi dwaj obrońcy i będzie to wyglądało jeszcze lepiej – mówi trener Jacek Maszkowski.

Bytovia II Bytów – Myśliwiec Tuchomie 4:0

Bramki: 1:0 K. Zblewski (12), 2:0 S. Jeżewski (22), 3:0 A.Chłopecki (72), 4:0 samobójcza (85).

BYTOVIA II: K. Syldatk – K. Żmuda Trzebiatowski, P. Leik, M. Błaszkowski, A. Spiczak Brzeziński, M. Kuczkowski, S. Jeżewski, K. Zblewski, B. Wolski, J. Malich, H. Syldatk oraz M. Łangowski, Sz. Tochman, W. Treder, T. Piechowski, Ł. Marcinkowski, A. Chłopecki, D. Freda.