Kolejne wysokie zwycięstwo

Po zeszłotygodniowym rozgromieniu Chrobrego Charbrowo, młodzi bytowiacy zafundowali kibicom kolejny wysoki wynik. Tym razem w Objeździe pokonali miejscowe Wybrzeże aż 12:1.

Przy mocno padającym deszczu rozgrywało się spotkanie 11. kolejki Ligi Okręgowej, co już w 5 min wykorzystał Adam Szmidke trafiając do siatki z 18 metrów. Bytowiacy po objęciu prowadzenia w dalszym ciągu mocno przyciskali zawodników Objazdy, co w 22 minucie wykorzystał Bartosz Wolski. Młody zawodnik uderzył zza pola karnego i piłka po odbiciu się od jednego z obrońców wpadła do bramki. Na 3:0 podwyższył Rafał Zagdan, wygrywając pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. Na 6 minut przed końcem kolejna składna akcja gości i tym razem Jakub Malich minął bramkarza i trafił do pustej bramki. Ostatnie dwa trafienia zaliczył Patryk Wolski, który ustalił wynik do przerwy na 0:6.

Drugie 45 minut rozpoczęło się niemrawo i bytowiacy dostosowali się do gry rywali, co spowodowało, iż pojedynek się wyrównał. Jednak ostatnie 25 minut wystarczyło, by powiększyć wyraźnie wynik spotkania. Najpierw ładna akcja prawą stroną i dogranie na 5 metr Jakuba Malicha wykończył Wiktor Treder. Po tym trafieniu niespodziewanie gospodarze trafili do siatki, wykorzystując rzut rożny. W 77 minucie na 8:1 podwyższył Malich kolejny raz trafiając do pustej bramki. Trzy minuty później silnym strzałem popisał się Adam Spiczak Brzeziński i piłka wpadła do siatki Wybrzeża. Kolejna bramka to dobitka Szymona Tochmana, który wykorzystał błąd golkipera po mocnym uderzeniu Macieja Kuczkowskiego. Na 6 minut przed końcem zabawę obrońców gospodarzy zakończył odbiorem i celnym uderzeniem Treder. Końcowy wynik ustalił w 88 minucie Maciej Kuczkowski, trafiając z bliska do siatki rywali.

– Spotkanie toczone w ciężkich warunkach, na szczęście na dobrej płycie, co spowodowało, iż zawodnicy, grając szybko piłką potrafili stworzyć kilkanaście dobrych okazji. Cieszy to, iż nawet przy wysokim prowadzeniu dążą do kolejnych trafień. Cieszy wygrana, bo na pewno sprawiliśmy sobie fajny prezent, a do tego trenerowi Arturowi, który obchodził wczoraj swoje urodziny – powiedział po meczu Jacek Maszkowski.

WYBRZEŻE Objazda – BYTOVIA II Bytów 1:12
BRAMKI: 0:1 A. Szmidke (5′), 0:2 B. Wolski (22′), 0:3 R. Zagdan (35′), 0:4 J. Malich (39′), 0:5 P. Wolski (40′), 0:6 P. Wolski (43′), 0:7 W. Treder (68′), 1:8 J. Malich (77′), 1:9 A. Spiczak Brzeziński (80′), 1:10 Sz. Tochman (81′), 1:11 W. Treder (84′), 1:12 M. Kuczkowski (88′).
BYTOVIA II: M. Czyżniewski – M. Wdowiak (46′ M. Kaczyński), P. Leik, A. Szmidke, A. Spiczak Brzeziński, M. Błaszkowski, M. Kuczkowski, B. Wolski (57′ Sz. Tochman), P. Wolski (46′ S. Jeżewski), J. Malich (80′ Ł. Marcinkowski), R. Zagdan (57′ W. Treder).