Klubowe podsumowanie 2022 roku

W sobotę zakończyliśmy 2022 r. Wróćmy jednak jeszcze na moment do tego czasu i powspominajmy, jak wyglądało minionych dwanaście miesięcy w naszym klubie. Usiądźcie więc wygodnie w fotelach i posłuchajcie historii.

Rok rozpoczęliśmy od przygotowań do rudny wiosennej oraz uruchomienia nowej strony Akademii Młodych Wilków. Od teraz po adresem: akademia.bytoviabytow.pl znajdziecie aktualne informacje o wynikach i wszelkich informacjach odnośnie naszej szkółki. Oczywiście serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony.

Na początku ubiegłego roku poszerzyło się również grono sponsorów. Do tej grupy dołączyły firmy GK Transport oraz Inverco, którym oczywiście dziękujemy za wsparcie i zaufanie w nasz projekt. W lutym rozpoczęła się również wojna na Ukrainie, która przywiodła w nasze tereny wiele osób uciekających przed konfliktem. Uruchomiliśmy więc program darmowych treningów dla ukraińskich dzieci przebywających w naszym mieście, aby choć na moment mogły znów poczuć odrobinę normalności.

W maju nasi młodzi zawodnicy odbyli jedno ze spotkań okołopiłkarskich. Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek nasi młodzi piłkarze odwiedzili bytowską bibliotekę miejską, gdzie wzięli udział w wielu ciekawych grach i zabawach, jak np. programowanie i kodowanie robotów. W maju i czerwcu odbyły się dwa spotkania Klubu Biznesu, gdzie wspólnie ze sponsorami dyskutowaliśmy o bieżących sprawach związanych z Bytovią i planach na kolejne miesiące. Była to również okazja do podziękowania wszystkim sponsorom za wsparcie udzielone naszemu klubowi.

Koniec sezonu 2021/22 to również dwa mistrzostwa ligowe Juniorów B i C w rozgrywkach Słupskiej Klasy Okręgowej. Chwilę wcześniej 3 maja zorganizowaliśmy pierwszy w 2022 r. turniej juniorski z okazji Święta Konstytucji. W zmaganiach wzięły udział dzieci z rocznika 2013 z drużyn: Wda Lipusz, Dolina Speranda, Chojniczanka Chojnice, Kaszubia Studzienice, U2 Bytów, Magic Niezabywszewo oraz dwie ekipy Bytovii.

Latem natomiast w zmaganiach wzięli udział seniorzy. W turnieju z okazji Dni Bytowa w szranki stanęły Dolina Speranda, Urania Udorpie, Bytovia oraz Kaszubia Studzienice, która okazała się najlepsza spośród całej stawki i sięgnęła po puchar.

Na początku roku szkolnego po raz drugi uczciliśmy pamięć naszego byłego prezesa i przyjaciela Przemysława Gawina. W memoriale wzięły udział: Bytovia, Zawisza Borzytuchom, Myśliwiec Tuchomie oraz Dolina Speranda. W zawodach uczestniczyły dzieci z roczników 2015 i młodsi.

We wrześniu rozpoczęliśmy również cykl spotkań naszych zawodników w lokalnych szkołach i przedszkolach. Do tej pory odwiedziliśmy już kilka placówek, gdzie nasi zawodnicy odpowiedzieli na pytania najmłodszych i poprowadzili dla nich trening piłkarski. Na koniec wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali od nas mały słodki upominek oraz bilet na mecz.

W ostatnim kwartale minionego roku nawiązaliśmy współpracę również z kolejnymi sponsorami. Tym razem do grona wspierających nas firm dołączyły: El-Instal, Usługi Ogólnobudowlane Michał Łangowski, Usługi Dźwigowe Ireneusz Plata oraz firma Gawin. Dziękujemy, że jesteście z nami. Razem piszemy kolejne strony historii “Czarnych Wilków”.

W 2022 r. otrzymaliśmy również po raz pierwszy Certyfikat w programie certyfikacji dla szkółek piłkarskich PZPN. Do końca 2023 r. będziemy mogli posługiwać się Zieloną Gwiazdką. Udział w programie to kolejna sposobność do rozwoju naszej Akademii i podnoszenia poziomu szkolenia młodych adeptów futbolu w naszym klubie.

W grudniu rok zakończyliśmy spotkaniem Klubu Biznesu. W obecności władz miasta i powiatu oraz przedstawicieli sponsorów podsumowaliśmy 2022 r., który upłynął pod znakiem trudów związanych m.in. ze spłatą zaległości i radzenia sobie z problemami lat poprzednich. Nakreśliliśmy sobie również cele i założenia na najbliższe miesiące.

Minione 365 dni to nie był najłatwiejszy czas dla naszego klubu. Musieliśmy dalej mierzyć się z problemami i długami z poprzednich lat. Nie poddajemy się jednak i cały czas staramy się rozwijać oraz realizować coraz to nowe cele. Bytovia to klub z przeszło 76-letnią historią, którą budowały pokolenia bytowiaków. Dzisiaj jesteśmy na zakręcie, ale dziś robimy wszystko, by już wkrótce wyjść na prostą i ze z większym spokojem patrzeć w przyszłość.