Jedziemy do Rzeszowa

Już jutro w ramach 13. kolejki II ligi Bytovia pojedzie do Rzeszowa na mecz z miejscową Stalą. Pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy o godzinie 13:00.

Stal Rzeszów aktualnie zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów. Ostatnich meczów rzeszowianie nie mogą jednak zaliczyć do udanych. Po dwóch porażkach – z  Motorem Lublin 0:1 oraz z Wigrami Suwałki 1:2, liczą, że uda im się zdobyć komplet punktów. Co ciekawe, nasz rywal wygrał na własnym boisku tylko dwukrotnie, raz udało mu się zremisować i aż trzykrotnie uległ przeciwnikowi. Gospodarze spotkania z pewnością będą chcieli przełamać złą passę i zrehabilitować się za poprzednie przegrane spotkania.

Do dyspozycji trenera Stali – Marcina Wołowieca, będą powracający po pauzie spowodowanej nadmiarem kartek Damian Kostkowski oraz Wojciech Reinam, który ostatnio zmagał się z kontuzją. Warto wspomnieć, że “Żurawie” grały z “Czarnymi Wilkami” dwa razy. Pierwsze spotkanie zakończyło się szczęśliwie dla Bytovii, która wygrała na własnym boisku 3:2. Kolejne natomiast było mniej udane dla naszych zawodników, którzy pojechali do Rzeszowa i  przegrali 1:2. To zwycięstwo otworzyło Stali drogę ze strefy spadkowej aż po finał baraży o Fortuna 1 Ligę.

Obecnie Bytovia zajmuje 10. miejsce w tabeli z 15 punktami. Zawodnicy Adriana Stawskiego ostatni mecz wygrali u siebie z Chojniczanką Chojnice 3:2. Zwycięstwo zapewniły bramki Piotra Giela, Kacpra Sezonienki oraz Jakuba Bacha. Miejmy nadzieję, że jutrzejszy mecz będzie równie udany, jak ostanie derby. Trzymamy kciuki, żeby komplet punktów przyjechał do Bytowa!

Spotkanie będzie można obejrzeć na stronie TVCOM za 15 zł. Transmisja rusza o 12:45. Można będzie ją obejrzeć TUTAJ!

Rzeszów, godz. 12:45, Stal Rzeszów – MKS Bytovia Bytów